Shrnutí první recenze NFS: Underground
zdroj: tisková zpráva

Shrnutí první recenze NFS: Underground

17. 11. 2003 14:14 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

První recenze očekávaného závodního titulu v arkádovém stylu Need for Speed: Underground je na světě.

Need for Speed: Underground zdroj: tisková zpráva Vyšla jako exkluzivní článek na americkém IGN a abychom vás déle nenapínali, prozradíme rovnou i konečné hodnocení. Navzdory vašim silným pochybám o kvalitách tohoto titulu (starší diskusní fóra jsou toho důkazem), obdržel NFS: Underground na IGN rovných 9.0/10, což je skutečně překvapivý výsledek. Z jedné recenze se pochopitelně nedají dělat obecné závěry, ale i tak si pojďme shrnout, co se tamním redaktorům na hře líbilo a co ne.
Jednou z věcí, kterou na nových Need for Speedech oceňují nejvíce je možnost tuningu (úpravy vozidel) a jeho velká variablitita. V základní nabídce máte asi 20 vozů, u nichž můžete upravovat a měnit různé části, ke kterým se během postupu hrou dostáváte. Některé změny se pochopitelně mohou odrazit na jízdních vlastnostech vozidla a tím pádem i na hratelnosti. K zábavnosti prý dále přispívá několik herních modů a především více než stovka závodních úkolů (jejich splnění má určitě zabrat přes 10 hodin). Ačkoliv by NFS: Underground na pomyslných vahách tíhla víc k arkádovému zpracování, ve hře (při jízdě) je údajně i spousta prvků, které působí realisticky. Pochvalu si v recenzi vysloužila též AI ostatních závodníků.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Prostředí nočního velkoměsta prý naopak působí časem dost nudně. Je totiž v zásadě pořád stejné. Stále jezdíte pod tmavou oblohou po nepřirozeně se lesknoucích ulicích, jejichž jediná odlišnost spočívá v tom, čím jsou obestavěny. Ostatně, tato monotónnost byla viditelná už i ze starších screenshotů. Další věcí, která redaktorům IGN ve hře citelně chyběla, je možnost zpětného přehrávání závodů nebo alespoň jejich částí.

Pokud jde o on-line multiplayer, ten podporuje 4 hráče a to jak na PC, tak i na PS2. Údajně si mohou zahrát dohromady i lidé na různých platformách, podobně jako třeba u Final Fantasy XI. I přes některé nedostatky IGN server nové NFS: Undergournd vřele doporučuje. Zda to samé budeme moci říct i my na Tiscali Games se dozvíte až z budoucí recenze od Leona, zatím tu jsou k přečtení preview nebo dojmy z dema. V Americe hra podle oficiální tiskové zprávy vychází právě dnes, v České republice se NFS: U očekává někdy začátkem prosince (předobjednávka z GameShopu, 1299 Kč).

zdroj: IGN

kate

Nejnovější články