zavřít

SCORE 146 s Hitmanem, Commandos a plnými Psi Ops

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Od konce minulého týdne je k dostání 146.

číslo SCORE, do nějž se Bludrovi s Tukanem podařilo přichystat velice našlápnutý obsah. Začíná to plnou hrou, kterou je ani ne rok stará third-person akce Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy (61%) o hrdinovi s psionickými schopnostmi, díky nimž dovede ovládat osoby a předměty silou svých myšlenek. Společnost mu dělá arkáda Jazz Jackrabbit 2: Zimní dobrodružství a válečná strategie Hearts of Iron (2002, 90%). Pomineme-li obálkové Commandos: Strike Force, z recenzí si zde odbývají premiéru Dungeons & Dragons Online, Air Conflicts, Ubersoldier a The Stalin Subway. Nelze opomenout ani zhodnocení Godfathera, SW: Empire at War či TOCA Race Driver 3, byť ty jste si už mohli přečíst dříve jinde. To však nelze říci o dojmech z preview-verze Hitman: Blood Money, kterou distributor (bohužel pro nás) poskytuje pouze papírovým magazínům a kterou otestoval Matěj Prell:
    Misí jsme měli k dispozici 6, a i když první byla hodně návodová, zbytek si minimálně držel standard předešlých vydání. Tato největší síla hry se naplno projevila právě v první misi, která byla tak lineární, že úplně ztratila své kouzlo. Nahoře na monitoru se vám krok po kroku vypisovalo, co máte dělat. Šlo to až do takových detailů jako „vylez na žebřík“, „vezmi si rukojmí“ nebo „zastřel támhletoho chlápka“, a tak jste za chvíli zjistili, že vás to vlastně moc nebaví. Už jsme chtěli napsat strhující preview (i s ohledem na nedotažené ovládání a technické problémy), ale pak jsme se prostříleli do dalších misí a byli jsem znovu lapeni. Oslava Mardi Gras, ale i třeba zastřelení dvou narkomafiánů, otce a syna, je lahůdkou pro všechny přemýšlivé hráče.

    Ve složitosti, svobodě a síle mysli tkví její síla a autoři jsou si toho jasně vědomi. Šlo tuto vlastnost ještě rozvinout a dotáhnout dále? Nebojte se, nakonec to vyšlo a to docela jednoduchými prostředky. Jestli vám dříve vadilo, že jste nikdy stoprocentně nevěděli, zdali se strážcům podařilo najít vámi ukryté tělo, tentokrát se to dozvíte. A to v přímo excelentní podobě. Jakmile se komukoliv podaří nalézt něco podezřelého, objeví se okno v okně a vy můžete pohodlně sledovat, kdo tělo objevil a jak se zachoval. Pro příklad. Schovali jsme jednu mrtvolu velmi nedbale, takže nás ani nepřekvapilo, když jsme za chvilku viděli, jak se nad ní objevil chlapík v modré uniformě. Sklonil se nad tělem a pronesl cosi do vysílačky. V tom přímo před sebou vidíme, jak jiný policista dostává jakési instrukce do ucha, podezřívavě si nás najednou prohlíží a během pár vteřin vytahuje pistoli... [více o Hitman: Blood Money v dojmech ve SCORE 146]
Tím však SCORE 146 zdaleka nekončí. Najdete v něm i dojmy z hratelné verze RTS Rise of Legends, odhalení Rainbow Six Vegas nebo čtyřstránkový souhrn informací o Crysis. V tématických článcích zavzpomínáte na C&C, zanadáváte si na slátaniny podle filmů, potřetí se pokusíte vyrobit vlastní hru a vyberete ten pravý titul, kde si zahrajete na vojáka. Z kompletního obsahu, který je vypsán zde, ještě stojí za zmínku rozhovor se slovenským tygrem 10TACLE, srovnávací test harddisků nebo střípky o novém projektu od tvůrců Jets and Guns v rubrice Underground.
zdroj: SCORE

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.