zavřít

Sacred 2 s méně otravnou ochranou

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Povolí vám dvě aktivace souběžně a umožní je odvolat i prodat celou hru do bazaru.

Je tomu pár dnů, co se internetem rozkřiklo, jak má být DRM (Digital Rights Managment) u fantasy hack&slash RPG Sacred 2 zatím nejpřísnější ze všech a že si vlastně nekupujete hru, ale jen jednu licenci opravňující k jejímu provozování. Výrobce Ascaron později vše uvedl na pravou míru, z čehož vyplynulo, že nakonec to nebude zdaleka tak horké ani otravné, jako u některých jiných her. Tato forma DRM je zatím potvrzena jen pro německý trh, ale stránka Unlock.Sacred2.com je k dispozici v šesti jazycích. Jak tedy má ochrana v tomto konkrétním případě přesně fungovat?

 • Neomezený počet instalací (třeba na 1000 různých PC :), ale dovoleny dvě aktivace paralelně (od výrobce takový vstřícný krok).
 • Pouze s jedním pořízeným kusem tedy můžete souběžně hrát singleplayer například vy na svém PC i váš bratr na jeho PC, stejně tak je povoleno hrát spolu přes LAN.
 • Internetové připojení je vyžadováno během instalace (pokud byste snad zrovna byli na místě bez připojení, lze tak učinit manuálně na kamarádově PC) a aktivace online trvá méně než 10 vteřin poté, co zadáte své unikátní sériové číslo.
 • Aktivace půjde (podobně jako u BioShocku, ale narozdíl od EA her) vzít zpět, zde různými způsoby (automaticky online, nástroji i offline), ale jen 1x denně, aby se předešlo zneužívání.
 • Pokud někdo pustí své sériové číslo na internet, logicky už nebude možné ho použít ani licenci deaktivovat.

21 nových obrázků
 • Při změně pouze jediného hardwarového komponentu ve vašem PC (např. upgrade jen grafické karty) není nutné vzít zpět aktivaci a opakovat ji, to pouze při výměně více součástí počítače.
 • Pokud někomu náhle odejde hardware, musí emailem kontaktovat hotline a poslat ji jako důkaz nascanovanou nebo vyfocenou stránku ze svého manuálu (aby mu dovolili hru na jeho sériové číslo znova aktivovat, aniž by předtím licenci odvolal).
 • K hraní není vyžadováno mít originálku v mechanice.
 • Záruka, že aktivační servery budou dostupné po několik příštích let. Pokud by už běžet neměly, ochrana bude ze hry odstraněna patchem.
 • Zákaznická podpora SecuROM k dispozici 365 dnů v roce 24 hodin denně.
 • Licence k provozování Sacred 2 JE přenesitelná (EULA to nezakazuje - samozřejmě si při koupi z bazaru musíte pohlídat, že ten minulý majitel vzal zpět aktivace na dané sériové číslo), protože zákazník má podle evropských zákonů právo dále prodat to, co předtím koupil a z nějakého důvodu to už nechce.
Pokud je mezi čtenáři právník, možná by se mohl ve fóru vyjádřit na konto posledního bodu, který možná není v souladu s "třikrát a dost" aneb protibazarovou politikou EA. Sacred 2 pro PC, PS3 a X360 v Evropě vyjde začátkem října, u nás by se tak mělo stát v češtině v průběhu října (Cenega Czech) a ve Velké Británii začátkem listopadu - více v našich brzkých dojmech z preview-verze a v předešlém zpravodajství:

Další herní třídy ze Sacred 2  [5.9.2008 17:17 - levis]
Videa: Siren Blood Curse, 50 Cent, Sacred 2  [29.4.2008 18:18 - levis]
Věrný kůň ze Sacred 2  [27.2.2008 10:10 - levis]
zdroj: RPGWatch, VE

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.