zavřít

Revoluce 3D hraní ve hře Avatar?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Režisér James Cameron má vizi o technologické revoluci skutečného 3D zobrazení, které najde uplatnění ve hře UbiSoftu.

James Cameron, všem asi velmi dobře známý úspěšný filmový režisér (Terminátor, Vetřelci, Titanic), je horlivým zastáncem nové 3D technologie výroby filmů, v čemž vidí budoucnost nejenom v rámci své branže. Jakkoliv je obměna kinosálů, umožňujících posléze 3D projekci velice zdlouhavá a co hlavně, nákladná, v USA v tuto chvíli existuje více než tisíc kin s digitálními projektory schopných stereoskopické (3D) projekce. V téhle souvislosti Cameron zmiňuje zajímavou věc, totiž že 3D filmové snímky v zahraničí generují vyšší tržby než jejich řekněme standardní 2D protějšky. Cameron navíc věří, že v době příchodu jeho nejnovějšího 3D projektu - Avatar, k čemuž dojde v příštím roce, bude v zámoří už 5000 kinosálů umožňujících promítání 3D filmů.

Zde anoncovaný 3D pohled na dění na stříbrném plátně má mít údajně na svědomí zvýšenou aktivitu neuronů v lidském mozku, kteréžto podněty by podle Camerona rozhodně neměly zůstat výsadou toliko filmů. Skutečná revoluce by měla přijít v souvislosti s TV vysíláním a hlavně hrami.

First-person střílečka prezentovaná v tomto formátu by měla povýšit hraní na úplně jinou úroveň, mělo by jít o maximálně autentickou zkušenost, které se iniciativně chopili v Ubisoftu. Francouzský gigant totiž připravuje další hru na základě filmové licence (a patrně další kvalitativní propadák, ale budiž). Klíčovým je fakt, že půjde právě o Cameronova Avatara, který se chystá pro speciální 3D brýle. Přičemž na laptopech, mobilních telefonech či handheldech jako je Zune by to mělo jít i bez 3D brýlí. Jak jsme již psali, Avatar prý bude akčním RPG jako Mass Effect s následky hráčovy volby a vzhledem podobný Final Fantasy X (více v loňském oznámení).

Stereo produkce je příští velká věc, tvrdí Cameron a nezbývá než věřit, že se v dohledné době na fantastický 3D svět podíváme i jinde, než v IMAXU.

zdroj: CNET News

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.