zavřít

Reklamy na Condemned 2 zakázány

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Britská rada vystavila stopku dvojici televizních spotů na hororovou akci. PODÍVEJTE SE, ČÍM VADÍ

Od vydání hororové akce Condemned 2 (8/10, recenze) uplynul zhruba půlrok, ale její vydavatel Sega stále nemá klid. Dnes totiž britská samoregulační rada pro reklamu definitivně zakázala obě krátké televizní upoutávky na hru. Ta první, která se dosud směla vysílat po deváté večerní hodině, končila záběrem na zkrvavené oko, hledící skrz klíčovou dírku. Druhá s příšerou zahalenou v kápi se pak na obrazovce objevovala jen po jedenácté hodině.

Nicméně tomu je konec. Britská rada obdržela celkem devět stížností, že reklamy jsou příliš agresivní a brutální, oba TV spoty přehodnotila a vyřkla ortel: prý jde o tak věrohodnou podobu násilí, že ji v televizi nelze tolerovat. A to i přes původní verdikt reklamní společnosti Clearcast, která oběma reklamám onehdy dala zelenou s tím, že obyčejně povoluje i mnohem drastičtější záběry např. v rámci válečných filmů.


Condemned 2 zakázaná TV reklama

Sega se samozřejmě brání tím, že reklamy navozují jen takový druh zážitku, jaký si hráč z Condemned 2 odnese, jenže to ji už nijak nepomůže. V současné, čili necenzurované podobě, se žádná z reklam již na obrazovkách objevit nesmí. A vzhledem k tomu, že ve Velké Británii hra vyšla již v dubnu, zůstává otázkou, jestli Seze bude vůbec stát za to poutače ještě předělat.
zdroj: Guardian, Edge

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.