zavřít

Race Driver GRID v prvních recenzích

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Závod Le Mans trvá dvanáct minut reálného času, během nichž se ve hře zrychleně střídá den s nocí.

V den, kdy do uvedení na severoamerické pulty zbývá přesně týden a editorům herních médií v "rozvojových zemích" (co do prodejnosti/tržeb) se může o získání review-verze leda zdát, publikovali první dvě recenze EuroGamer a IGN.

Z té první si Race Driver GRID odnáší 9/10 a slova chvály za způsob implementace Flashbacku pro vrácení času. Prý nepůsobí jako cheat, nýbrž jako užitečný nástroj, navíc jen na nižší obtížnost. Tato funkce dle EG funguje výborně a během dvacetihodinového testování zaznamenali jen hrst krátkých prodlev při přetáčení zpět. Dobrý má být mód Pro Touge s honěním dvou aut na japonských horských cestách, kde se vzájemně nesmí dotknout.

Hlavním rozdílem oproti sérii Project Gotham Racing je, že se tu nemůžete spoléhat na odrážení od obrubníků kvůli modelu poškození. Častěji než v jiných hrách se proto stává, že ne vždy vyhrajete, na což mnozí nebudou zvyklí. Závod Le Mans, kde začínáte jako béčkový tým bojující o dvanácté místo, zabere dvanáct minut reálného času, během nichž se ve hře zrychleně střídá den s nocí. Zklamáním je nemožnost ukládat vydařené replaye na harddisk a sdílet je online.


IGN hodnotí o fous níže (87%), přičemž říká, že GRID disponuje vším, co mají kvalitní závody mít: rychlost, drama, potřebu přesného projetí zatáček a soutěživost s těžce vydobytými vítězstvími. Hře naopak chybí tutoriál a klid, neboť Codemasters kladli důraz na kamery - zkrátka pořád jste v pohybu. Ve srovnání s Forza Motorsport 2 nejsou možnosti přizpůsobení vzhledu vozů tak bohaté, takže nečekejte nějaké šílené skiny. Recenzentovi IGN se jinak nelíbilo málo variabilní namluvení hráčova obchodního manažera a týmového parťáka, který varuje např. před bouračkami na trati.

PS3 verze má oproti té xboxové o něco delší nahrávací časy, ale obě běží krásně plynule. Celkově IGN hodnotí GRID jako dobrou směs mezi simulátorem (auta, pocit řízení) a arkádou (některé srážky), která je stejně jako DIRT přístupná širokému publiku. V ČR by hra měla vyjít 6. června pro konzole (předobjednávka) a později v češtině pro PC - více v předešlém zpravodajství.
zdroj: EG, IGN

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.