zavřít

Průměrná velikost hráčské sbírky

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V běžné americké domácnosti najdete podle průzkumu 48 her, z nichž však některé zůstávají neotevřené.

Nedávná studie provedená na žádost spol. NPD Group, která monitoruje především americký herní trh, přinesla zajímavé výsledky. Z téměř šesti set respondentů, kteří si v uplynulém půl roce zakoupili nějakou krabicovou verzi hry, je tady celých 11%, co si svůj nákup ještě neotevřeli. Znáte to, vidíte nějakou výhodnou koupi, titul, který už máte dávno dohraný a prodaný a nyní si říkáte, že by bylo vlastně fajn mít jej za tuhle cenu ve sbírce. V herní sbírce, která - a tady velký pozor, na základě výše anoncované studie se spektrem zúčastněných hráčů operuje s průměrem, kde je dosti neuvěřitelných 48 her(!) v jedné domácnosti. Hodí se zmínit, resp. připomenout dávno známou věc, že v USA je herní průmysl zdaleka největší a ceny zároveň nejpřitažlivější.


Za pozornost taktéž stojí, že 88% hráčů si hry nechává v původním obalu, 8% upřednostňuje separátní plastiková pouzdra, jakkoliv si originální obal ponechávají doma, zatímco 5% obal vyhazuje nebo jej recykluje. Pokud hráč dospěje do stádia, že už o herní produkt nemá zájem, 54% jej prodá nebo vymění, 24% dá někomu dalšímu, 17% si jej navzdory všemu nechá v šuplíku a 2% hru vyhodí a nebo recyklují. Věru příkladný přístup k ochraně životního prostředí. Na druhou stranu byt není nafukovací a jistě všichni čas od času uděláte pořádný průvan (nejenom) ve své herní knihovně.


další fotky asi jedné z největších sbírek her na světě (thx Bludr)

Mimochodem, kolik vlastně máte vy aktuálně schovaných originálních her? A upřednostňujete koupi sběratelské edice nebo si u vyhlížených her vystačíte s klasickou verzí, pořízenou hned nebo až po přeřazení mezi budgety?
zdroj: Gamasutra

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.