zavřít

Problémy kolem licence na Star Trek hry

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Viacom, držitel práv na Star Trek ve všech podobách, a Activision, se kterým má smlouvu na herní zpracování této tématiky, se dostali do ostrého sporu.

Activision kritizuje Viacom za špatnou spolupráci, slabou podporu, nedodržování smluvních podmínek a celkové znehodnocování Star Treku. Jinými slovy - za úpadek (nebo spíše stagnaci) celého kultu nese dle Activisionu odpovědnost právě Viacom, což se může negativně projevovat i na prodeji her. Vydavatel dokonce podal stížnost k příslušnému kalifornskému soudu. Obě společnosti intenzivně spolupracují od roku 1998, za tuto dobu zatím neměly (nebo alespoň nezveřejňovaly) žádné problémy.

Viacom na celou záležitost včera reagoval vydáním tiskové zprávy, ve které vyjadřuje svůj zármutek z celé situace a zdůrazňuje, že během 5ti let spolupráce vzniklo u Activisionu 14 startrekovských titulů (což má zřejmě dokazovat, že na tom nikdo tak špatně není). Každopádně vše nasvědčuje tomu, že staré spojenectví pomalu padá (i když smlouva má platit ještě 5 let), a tak je dost možné, že aktuální FPS Elite Force II je posledním startrekovským počinem od Activisionu.

zdroj: Yahoo, BluesNews

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.