zavřít

Problémový PS3 firmware 2.40

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O stažení kvůli vážným problémům i novém Dual Shocku 3.

Nově příchozí PS3 firmware verze 2.40 byl Sony již v předstihu anoncován jako klíčový update, který konečně umožní během hraní přístup do XBM (XrossMediaBar) - interfacu samotné konzole, s následnou, tolik žádanou dispozicí, komunikovat s lidmi, co ten který uživatel má na seznamu přátel. Vyjma výše uvedené funkce obsahuje firmware i dříve diskutované Trofeje, obdobu Achievementů z X360. Trofeje zohledňují váš pokrok v dané hře a mají být součástí všech nových her, tedy i ze strany third-party scény. V případě starších kousků se chystají updaty, nicméně tato iniciativa bude toliko na bedrech samotných vydavatelů, kupř. Call of Duty 4 či aktuálně vydaná strategie Civilization Revolution s ničím podobným nepočítají! Naproti tomu EA a jejich Burnout Paradise je na seznamu, ve hře se vám zohlední trofeje v závislosti na uložené pozici, tzn., že tyhle adrenalinové závody nebudete muset kvůli trofejím hrát znovu. Jde bez diskuse o skvělý nápad, motivující spoustu hráčů k dalšímu hraní, ostatně jeden z řady opravdu výborných kroků Microsoftu směrem ke konzolové scéně.

Sony však s největší pravděpodobností trochu uspěchala příchod nového firmwaru na trh, neboť tento způsobil v řadách některých vlastníků velké pozdvižení, bohužel nyní v tom negativním slova smyslu. Řadě majitelů totiž "zablokoval" konzoli a bylo vcelku jedno, jestli šlo o 40GB, 60GB nebo 80GB model. Řešením se ukázalo formátování HDD, tady samozřejmě s nevratnou ztrátou zejména uložených pozic u her, což není cesta, která by asi někoho dvakrát potěšila. Sony s množícími se stížnostmi okamžitě firmware 2.40 stáhla a k jeho znovu vypuštění dojde až tehdy, když se ve firmě doberou výsledku, v čem že je problém a tento odstraní. V mezidobí si PSN (PlayStation Network) boss - Eric Lempel, rýpnul do konkurence s tím, že nový design PlayStation Store je prý výrazně lepší, než ten u Xbox Live, nějaký chytrák hacknul oficiální americkou PlayStation stránku a na evropském trhu se konečně objevil Dual Shock 3. Vibrační ovladač pro PS3, který má v sobě implementované i pohybové funkce současného modelu Sixaxis.

Objevil se s určitým zpožděním oproti zbytku světa, což asi nikoho nemůže překvapit, stejně jako skutečnost, že Sony tak učinila navzdory dřívějším prohlášením ve smyslu, že vibrace už nejsou "in". Ke zdi ji však přitlačili jak hráči, tak samotní vydavatelé, resp. vývojáři - kupř. Hideo Kojima, tvůrce Metal Gear Solid 4, se nechal opakovaně slyšet, že absence vibrací je krokem zpět. Těžko říct, jaký bude o nový gamepad zájem, ale Sony se tváří, že velký, a že navzdory tomu udělá všechno, aby uspokojila poptávku po novém bezdrátovém kousku hardwaru, co má být kompatibilní s téměř všemi nově příchozími PS3 tituly a spoustou již vydaných. Mezi nimiž jsou na předním místě projekty ze Sony produkce jako Resistance, Uncharted a Gran Turismo 5 Prologue. Dual Shock 3 přitom funguje skrze Bluetooth rozhraní, díky čemuž má být jedinečný. Musím říci, že už se na jeho vibrace těším, neboť tyto výrazně napomáhají atmosféře a prožitku ze hry.

zdroj: GameSpot

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.