zavřít

Příběh Carmacka, Romera a Dooma

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Stejně jako všechny oblasti lidského konání, i herní průmysl má své celebrity a John Carmack i John Romero patří mezi ně, ať už si o druhém zmiňovaném a jeho propadáku Daikatana myslíme cokoliv.

Obě tyto postavy, či spíše jejich životy a práce, se staly námětem chystané knihy v originálu nazvané "Masters of Doom: How Two Guys Created an Empire and Transformed Pop Culture". Autor publikace David Kushner svoji knihu představuje jako životopis zmiňovaných pánů, příběh legendárního Dooma a také jako zamyšlení nad vlivem iD Software na zbytek světa her. Kniha bude též obsahovat útržky rozhovorů s Carmackem, Romerem i jejich kolegy a podle všeho bude koncipována v lehce nadneseném stylu splněného "amerického snu". Masters of Doom vydá Random House, na jehož webu je také nabízena část první kapitoly k přečtení zdarma. Kniha by měla být venku začátkem května ($25) a další upoutávky si můžete přečíst tady.

I když po zkušenostech s podobnými příběhy Billa Gatese či Michaela Della bych se už připravila na pořádnou porci amerikanismu a stylizace, neváhala bych si knihu opatřit. Otázka do dnešní diskuse proto zní - o čí práci a životě byste si rádi přečetli vy, a kdo další podle vás ovlivnil či dosud ovlivňuje herní svět nejvíce?

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.