zavřít

Předplatné PlayStation Network

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Uživatelé placené služby dostanou jak magazínové čtivo, tak i přístup k demům a betatestům, jež byly dříve zdarma.

Sony uzavřela dohodu s vydavatelstvím Future (časopisy Next-Gen a PlayStation Oficiální Magazín) stran jedinečného obsahu distribuovaného skrze online službu konzole PS3 - PlayStation Network. Program se jmenuje Qore a nabídne jak vlastní čtivo (tradičně časopisové, jen šířené online: novinky, interview, preview a pohledy ze zákulisí herní scény v HD), tak i přístup k jinak nedostupným herním demoverzím, pozvánky k testování betaverzí, downloady přídavků a dalšího herního obsahu. Tohle vše jen za tři americké dolary za číslo, které bude na PSN vycházet pravidelně jedenkrát měsíčně. Mluví se o eventuálním předplatném 25 dolarů na 13 měsíců, což vypadá výhodně tím spíše, že je tu jako bonus ještě hříčka Calling All Cars - gratis.

Premiérová epizoda Qore je v USA k mání již dnes a nabízí mj. pozvání do beta-testování taktické akce SOCOM: Confrontation, plus nějaký speciální materiál ke hrám jako Star Wars: The Force Unleashed, Secret Agent Clank, Soul Calibur 4 a Afro Samurai. Potažmo nejnovější Blu-ray (patrně filmové) trailery. Sympatická, byť samozřejmě veskrze logická je snaha zamířit s Qore i na starý kontinent, o čemž se aktuálně vedou jednání, neboť Evropa se pro Sony stává stále zajímavější destinací.

Zatím není moc jasné, co se pod na první pohled lákavým obsahem může v budoucnu všechno skrývat za lahůdky. Otázkou také zůstává, jestli startem předplatného budou nějak biti ostatní, neplatící uživatelé, např. zda kvůli němu odteď nedostanou některé demoverze nebo plné hry (typu Gran Turismo 5 Prologue) o něco později. Nabízí se paralela s předčasným poskytováním určitého obsahu uživatelům Gold programu pro Xbox Live, který je však měsíčně dražší. Tak jako tak, Sony tímto krokem, jakkoli se navenek jeví výhodně ("hodně muziky za málo peněz"), ve skutečnosti zpoplatňuje (ale jen symbolicky) tu část obsahu PlayStation Network, který byl předtím k dispozici komukoli zdarma (např. beta Metal Gear Online).

Mimochodem, vydavatelství Future mělo podobné plány už v minulém roce, jenom se zde představený model vztahoval na konkurenční X360, resp. Xbox Live, ale nějak se mu nezadařilo spolupráci s Microsoftem dotáhnout do konce. Teď musí mít velikou radost z nalezení další cesty rozšiřování svého čtiva, resp. z dalšího zdroje příjmu, když odbyt tradičních papírových časopisů rapidně klesá.

Vody PS3 zčeřila také zpráva o nově oznámené možnosti dynamického umisťování reklam do PS3 her, čímž se má na mysli různorodá propagace produktů, které tu na vás mohou číhat ve velmi rafinované podobě, organicky začleněné do herního prostředí (plakát na zdi, billboard, apod.).

PS3 si ovšem chce vylepšit renomé i jinými kroky, tento rok se plánuje implementace možnosti stahování vybraných filmů, stranou pozornosti by neměl zůstat ani stále oddalovaný projekt PlayStation Home a nakonec se svou troškou do mlýna přispěchal i Kaz Hirai, současný prezident Sony Computer Entertainment. Kaz totiž zmínil, že by asi bylo na čase poněkud revidovat dosavadní politiku firmy, v níž nebyl prostor pro exkluzivní hry ze strany third-party vývojářů. Tahle změna ovšem nemá obnášet nákladné investice do počinů určených toliko pro PS3, ale po vzoru GTA IV do multiplatformových projektů, které na PS3 nabídnou něco víc, než na X360. Není divu, že se objevují prognózy o tom, že v příštím roce PS3 konečně v prodejnosti přeskočí konzoli od Microsoftu, která se zatím statečně drží!

zdroj: Next Generation, vlastní a další

mart&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.