zavřít

Pracují v Hangar 13 na Mafii IV nebo novém Bioshocku? Máme další indicie

Windows

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Internet miluje spekulace. Osobně nejsem jejich velkým zastáncem, ovšem když zrovna nejde o nově vytvořený účet na Redditu, který tvrdí, že má důvěryhodné zdroje a kryje se anonymitou, nýbrž naopak o malé drobečky rozsypávané samotným vydavatelem, tak se zvědavosti neubráním. Zatím není nic potvrzené, ale události posledních dní by teoreticky mohly naznačovat nový Bioshock. Nebo taky Mafii IV.

Zprvu šlo o pouhé vaření z vody, ale když se daly dvě a dvě dohromady, už nejde o úplný nesmysl. Začalo to v Take-Two, kde došlo k tradičnímu čtvrtletnímu hovoru o finanční stránce společnosti. CEO Strauss Zelnick tam pronesl, že mají ve vývoji nejsilnější linii her v historii a že fanoušci mohou očekávat pokračování největších sérií i nové značky. Už tím by mohl být naznačovaný nový Bioshock, ale i nové GTA nebo třeba spekulovaná Mafia IV.

Další indicií se stal inzerát na post vedoucího designéra endgamového obsahu. Nemluví se v něm o konkrétní hře a na Bioshock úplně nesedí model hry jako služby, o kterém inzerát mluví, ale vodítkem je město inzerátu – Novato v Kalifornii.

Právě zde je jedna z poboček Hangaru 13, tvůrců Mafie III, kteří spadají pod Take-Two. Popis inzerátu by pasoval spíš na čtvrtou Mafii, ale jak se podařilo zjistit na Redditu, mezi vývojáři je mnohem víc lidí se zkušenostmi z vývoje Bioshocků než Mafie.

A posledním dílkem skládačky jsou zdroje Kotaku, které minulý rok prozradily spoustu informací o studiu Hangar 13. To mělo pracovat jak na prototypu čtvrté Mafie, což „potvrzovaly“ i nedávné spekulace, tak na prototypu zvaném Parkside, což měl být další Bioshock.

Je dost dobře možné, že se pracuje na obou hrách zároveň. Hangar 13 má přeci jen čtyři pobočky a dávalo by smysl, kdyby v Novatu dělali na Bioshocku, v Brightonu na Mafii IV a v českých pobočkách na spekulovaném remasteru Mafie II.

Ale jen vývojáři a vydavatel ví, kde leží pravda. Snad se nám brzy vyjeví a první skutečné informace o obou hrách nám vyrazí dech. Obě série si to zaslouží.

Tagy: Bioshock (série) Mafia (série) akční 3rd person third person

Zdroje: Kotaku,GamesRadar

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.