zavřít

Pohádka o Mrazíkovi hotova

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Z Bohemia Interactive Studia se k nám donesla potěšující zpráva, že adventura Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce, která vznikla podle námětu v nejznámější ruské pohádce, byla v neděli večer dokončena.

zdroj: Archiv

Stihne se tak naplánovaný datum vydání v polovině prosince a autoři hry si tak po perných týdnech finišování, kdy se do hry přidával dabing, snad najdou chvilku na vyražení s přáteli za zábavou během víkendu ;)

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Co se týká samotného Mrazíka, ten je v porovnání s ostatními hrami na našem trhu vyjímečný především tím, že jako vůbec první z českých adventur používá technologii motion-capture pro snímání pohybů reálných předloh (což není úplně vždy snadno realizovatelné, viz například motion-capturing medvěda :) a jejich přenesení na obrazovku počítače. Díky tomu je zaručena dokonalá animace postav, tak jako jsme to mohli vidět v minulosti například v Broken Swordu. Tvůrci hry z Bohemia Interactive byli oproti konkurenci trochu ve výhodě, neboť mohli naplno využít potenciálu svého moderního centra pro snímání pohybu (které bylo primárně zakoupeno kvůli FlashPointu), čímž se odlišují od jiných českých adventur rozdílem několika tříd. Jednu z finálních betaverzi hry, kterou její autoři přezdívají Mrazák, máme už nějaký ten pátek k dispozici a tak jsme vám mohli přinést naše první dojmy od Félie:

Nějak vás uvádět do děje Mrazíka je, podle mého názoru, mlácení prázdné slámy. Všichni ho známe a i hra prakticky přesně kopíruje dějovou linii této pohádky. Takže začínáme nad ránem v domku kde bydlí Nastěnčin otec, macecha, nevlastní sestra Marfuška a samotná Nastěnka. A pleteme punčošky a ukecáváme kohoutka a následně sluníčko, aby ještě nebylo ráno, protože pokud neupleteme punčošky do svítání, vytrhá nám macecha vlásky… Punčošky samozřejmě zvládneme uplést a hupsneme se mrknout za Ivanem: …stejné ráno, stejný den, ale jiná vesnice... A pak už nám nic nebrání prožít si svůj romanticko-pohádkový sen o dědečkovi Hříbečkovi, loupežnících, Babě Jaze, věrném Ťapkovi, zlém kocourku Mourkovi a, především, o dědečkovi Mrazíčkovi, Nastěnce a Ivánkovi. zdroj: Archiv

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.