zavřít

Podívejte se na osmičku map a systémové požadavky Battlefieldu V

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Battlefield V vyrazí 20. listopadu do světa s osmi velkými multiplayerovými mapami, které vás provedou Afrikou i Evropou během druhé světové války. Svoje zástupce tu mají Nizozemsko, Francie, Norsko a blíže nespecifikovaná severoafrická poušť. V dnešním článku si všechny mapy postupně představíme a na konci se mrkneme i na hardwarové nároky nové střílečky od DICE.

Na začátek si rovnou můžete prohlédnout trailer, který vám všech osm map důkladně představí. V následujících odstavcích se pak na ně podíváme kousek po kousku.

Z alfy už možná znáte zmrzlý přístav Narvik. Boj o jeho nadvládu je inspirován německou invazí v roce 1940 a měli byste si do něj přibalit teplé ponožky, protože horko vám tu bude tak maximálně kvůli nepřátelské palbě.

Battlefield V mapy

Druhá norská mapa je snad ještě horší. Fjell 652 se odehrává na vrcholku vysoké hory, kde se počasí během chvilky dokáže změnit z příjemného slunečného dne ve smrtící blizard. Tahle mapa bude unikátní tím, že se na relativně malém prostoru utkává pouze pěchota podporovaná (nebo zabíjená) letadly.

Battlefield V mapy

V betě se představil Rotterdam, který nabídne krutý městský boj nablízko. Rozpadlé baráky, zničené tramvaje sloužící jako improvizovaný kryt – a kromě pěchoty ještě řvoucí tanky, které si ale musí dávat pozor na stísněné prostory. Za každým rohem se může skrývat chlápek z Panzerfaustem.

Battlefield V mapy

I další mapa, trefně pojmenovaná Devastation, se odehrává v Rotterdamu. Tentokrát ale v jeho k nepoznání rozmašírované verzi. Bomby obrátily všechno kolem vás v prach a popel, tedy kromě katedrály, která by se jedné ze stran mohla hodit jakožto opěrný bod.

Battlefield V mapy

Teď si na chvíli skočíme přes Středozemní moře do Afriky, na mapu Hamada. To je podle vývojářů jedna z největších map v celé historii série, takže si to tu pochopitelně na férovku rozdají pěšáci, tanky i letadla. A kromě pouště si užijete i starodávný akvadukt.

Battlefield V mapy

A někde v Libyi nebo Tunisku ještě na chvíli zůstaneme. Aerodrome vás vysadí přímo na zdevastovaném německém letišti, které před chvílí vyřadilo z provozu spojenecké bombardování. Všechno hoří, všechno vybuchuje a do toho na sebe nabíhají vlny a vlny vojáků. Proč taky nebojovat o neobyvatelné spáleniště uprostřed ničeho, že?

Battlefield V mapy

Honem radši popojděme do mnohem přívětivějšího prostředí, konkrétně na francouzskou mapu Arras. Ta je doopravdy nádherná, plná zlatavých políček a romantických venkovských domečků, ale i tady zuří ohně války. Kdo se chce schovávat v obilí a bodat nepřítele ze zálohy, ten by se tu měl cítit jako doma.

Battlefield V mapy

Poslední mapou je Twisted Steel, která si své jméno bere od zničeného mostu přes místní řeku, což je mimochodem ten vůbec největší objekt, jaký byl kdy pro kterýkoliv Battlefield vytvořen. Můžete se ho pokusit přejít, nebo radši zkusit své štěstí v přilehlých močálech. Smrt číhá všude.

Battlefield V mapy

Brzo po vydání se dostaví ještě belgická mapa Panzerstorm a posléze i další dodatková jateční prostředí. A teď už slibované hardwarové nároky:

Battlefield V – doporučené systémové požadavky

OS: 64-bit Windows 10 nebo novější 
Procesor (AMD): AMD Ryzen 3 1300X 
Procesor (Intel): Intel Core i7 4790 nebo ekvivalent 
Paměť: 12GB RAM 
Grafická karta (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 6GB 
Grafická karta (AMD): AMD Radeon™ RX 580 8GB
DirectX: 11.1 kompatibilní karta nebo ekvivalent
Požadavky na online připojení: 512 KBPS nebo rychlejší 
Místo na disku: 50GB

Battlefield V – minimální systémové požadavky 

OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
Procesor (AMD): AMD FX-8350
Procesor (Intel): Core i5 6600K
Paměť: 8GB RAM
Grafická karta (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1050 / NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB
Grafická karta (AMD): AMD Radeon™ RX 560 / HD 7850 2GB
DirectX: 11.0 kompatibilní karta nebo ekvivalent
Požadavky na online připojení: 512 KBPS nebo rychlejší
Místo na disku: 50GB

Tagy: Battlefield (série) druhá světová válka multiplayer střílečka

Zdroje: tisková zpráva,All Games Delta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.