Perličky  z Game Developers Session 2003
zdroj: tisková zpráva

Perličky z Game Developers Session 2003

7. 7. 2003 23:23 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Nezávislí herní vývojáři a příznivci her obecně si dali dostaveníčko tento víkend v Uherském Hradišti na prvním ročníku akce zvané Game Developers Session 2003.

Setkání, za jehož organizací hledejte tvůrce webu CeskeHry.cz, tedy především lidi z týmů PupWorX a Ignitron, začalo již v pátek 4.7. představením několika "free" projektů, ze kterých bych jmenovala především Berušky 2, Monarchii nebo Bulánky. Abych na nikoho nezapomněla (přece jen, přijeli jsme klasicky později) mrkněte se na tento oficiální program. Následovala večerní "volná zábava", jejíž střípky můžete zachytit mezi jinak seriózními fotografiemi v naší galerii (opět se musím omluvit za sníženou kvalitu snímků). Druhý den se již nesl ve znamení prezentací a tzv. "dílen", jak organizátoři počeštili oblíbené workshopy.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
Game Developers Session 2003 galerie

Mezi mnoha tématy mě zaujala přednáška Martina Klímy z Altaru o herním byznysu, vývoji her, distributorech a vůbec různých úskalích developerského života. Kromě řady perliček z vývoje Original War nebo aktuálního UFO: Aftermath, jsme se také neoficiálně dozvěděli, co Altar chystá za další projekt. Mělo by se jednat o "hru na hrdiny ve stylu Baldur's Gate nebo Fallout", kterou hodlá firma zaměřit spíše na tzv. hardcore hráče, než pro co nejširší publikum. Právě u UFO: Aftermath museli chlapíci z Altaru některé prvky vyškrtnout, což skalní příznivci původních X-COMů těžce nesou. Zajimavé je jistě i to, že toto nové RPGčko by mělo být paralelně vyvíjeno jak pro PC, tak i pro konzole, ke kterým se Martin Klíma staví velice pozitivně (jak sám říká - dnes už to ani jinak nejde). Že Altar tedy nejsou jen Rybičky, Original War a UFO, dokazuje též nedávné spuštění fantasy mobilní hry Legendy Dračího doupěte. Na nové informace o dnes nastíněném titulu si musíme počkat minimálně do letošní ECTS.

V rámci Game Developers Session 2003 byly též uděleny ceny "Joystick Českých her". Na výsledky ankety, do které se mohlo hlasovat, se mrkněte na tyto stránky. Celou akci hodnotím jako vcelu milé a neformální ;) setkání příznivců nezávislých i komerčních projektů, tedy lidí, kteří mají stejné zájmy a tudíž si rozhodně mají co říct.
zdroj: vlastní zpráva

kate

Nejnovější články