zavřít

PEGI - nový systém hodnocení her v Evropě

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

PEGI nebo-li Pan European Game Information je název nového ratingového, chcete-li hodnotícího systému pro počítačové hry v Evropě, který by měl v brzké době vystřídat zaběhnutý způsob rozdělení titulů pro různé věkové kategorie (thx Xentar za tip).

Každá hra bude oklasifikována nejen s přihlédnutím k vhodnosti pro různé věkové skupiny (nad 3; nad 7; nad 12; nad 16; nad 18), ale na její krabici bude také krátký popis obsahu. Jediná výjimka tohoto návrhu, který přišel od organizace ISFE (Interactive Software Federation of Europe) by se týkala Portugalska a Finska. O Německu nemluvíme vůbec, tamní vláda kdysi uzákonila vlastní způsob, o jehož úskalích a nechvalně proslaveném Black listu jsme se už na Tiscali několikrát bavili.

PEGI má nabídnout přesnější hodnocení a lepší orientaci pro rodiče, kteří svým ratolestem chtějí udělat radost vhodnou počítačovou hrou. Osobně v něm ale žádný převrat nespatřuju. Myslíte, že něco podobného někdy vznikne i u nás? Od koho by měl podnět k rating systému her vzejít? A do jaké kategorie byste zařadili třeba českou Mafii nebo Vietcong?
zdroj: TheRegister

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.