zavřít

Opravdu chcete začít dělat herní server?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud vás alespoň trochu zajímá fungování internetových (nejen herních) zpravodajských serverů, neměli byste si nechat ujít tento článek na Avaultu pojednávající o pádu tzv.

nové ekonomiky. V něm jeho autor podrobně rozebírá celkové náklady (cca 20 tis.USD) na hostování a traffic jakéhokoliv známějšího serveru s miliony shlédnutých stránek měsíčně, které, pomineme-li výnosy z e-commerce, není prakticky z čeho uhradit. Pes je samozřejmě zakopaný v dlouhodobém úbytku inzerentů, kterým se nevyplatí realizovat reklamní kampaně při mizerném click-rate půl procenta. To sice není žádná převratná novinka, ale kvůli tomu nás opouští během posledního roku jeden herní server za druhým, naposledy to byl DailyRadar. Celá úvaha je zakončena pesimistickými vyhlídkami do budoucna, kdy by mohla situace dojít až tak daleko, že by všichni čtenáři museli za přístup k informacím platit.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.