zavřít

Oblivion na enginu Crysis

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak by mohla vypadat fantasy RPG sága, kdyby běžela na CryEngine2 a proč nová technologie nemusí být nutně výhrou.

Pokládali jste si někdy otázku, jak by asi mohl vypadat čtvrtý díl fantasy RPG ságy The Elder Scrolls, kdyby nevyšel před dvěma lety, nýbrž nyní? Modař s přezdívkou Salenger se na ní pokusil odpovědět ve svých prvních hrátkách s SB2 editorem pro Crysis.


Zdají-li se vám některé sochy nebo objekty povědomé, paměť vás skutečně nešálí, neb se jedná o přesně ty samé co na prvních obrázcích z Oblivionu. Autor této mapy toho docílil prý snadným exportováním modelů a jiných grafických podkladů z populární hry od Bethesdy do enginu Cryteku.


Dá se podle těchto srovnávacích obrázků posuzovat, který engine je schopnější? Samozřejmě, že nikoliv. Předně, autor mapy není profesionálním grafikem, při převodu se zjevně ztratily některé detaily, chybí efekty, pořádné nasvícení a vše navíc doprovází varování, že vidíme teprve ranou verzi jeho díla. To zůstane i po dokončení v šuplíku, protože vydání mapy s použitím grafických materiálů vytvořených Bethesdou by bylo nelegální.


Oblivion to Crysis video

Užijte si tedy aspoň pětiminutový průlet tímto mixem Oblivionu a Crysis, v němž by beztak asi nebylo co hrát a člověk by se jen mohl kochat sceneriemi, které v současném stavu nějak postrádají atmosféru The Elder Scrolls. Další video a informace na CryMod.com.
zdroj: PCG, Crymod

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.