zavřít

Novinky u Electronic Arts

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

První střípky o příštím Need for Speed, které se vrátí ke kořenům série, a potvrzených pokračováních.

Vedle Mass Effect PC a Red Alert 3 prozradili Electronic Arts své další plány na fiskál 2009 herním analytikům na speciální konferenci. Na co se tedy v době od letošního dubna do konce března příštího ruku můžeme těšit?

  • Příští díl Need for Speed (Vánoce 2008) se "vrátí ke kořenům série". Jak správně podotkl jeden čtenář, těžko říct, zda tímto vyjádřením myslel prezident EA Games návrat ke staré řadě prvních pěti NFS nebo (pravděpodobnější varianta) k Undergroundu / Most Wanted. Každopádně letošní díl přinese řadu novinek, včetně závodů v otevřeném herním světě (něco jako Test Drive Unlimited?) a mód s bitvami na dálnici. Důvod, proč ProStreet zcela nenaplnil očekávání (i když, jen PS3 verze si našla milion majitelů), tkví dle výrobce ve faktu, že se příliš vzdálil tomu, s čím mají zákazníci tuto značku asociovanou.


  • Jistotou pokračování Burnoutu, Rock Band i SKATE, jehož první díl překonal očekávání výrobce, ačkoli se ho během celého podzimu prodalo méně než konkurenčního Tony Hawk Proving Grounds (existoval pro více platforem).


  • Hra dle Pána Prstenů svěřena studiu Pandemic (po Mercenaries 2 a Sabouter) - není však zřejmé, jestli jde o něco úplně nového nebo pouze obnovení před rokem pozastaveného White Council.


  • Potvrzeno, že BioWare mají kromě jiných titulů (Dragon Age, Star Wars MMO, sága Mass Effect, která dle záměrů EA nemusí skončit jen u trilogie) na starosti i třetí Knights of the Old Republic, které dle různých náznaků zřejmě zůstane singleplayerové. Update 14.2. - zmínka o KoTOR v tabulce z prezentace EA neznamenala třetí díl, nýbrž jen minulost daného studia.


  • S druhým Godfatherem se pořád ještě počítá, připravuje ho pobočka EA Redwood Shores, jinak autoři Simpsons, Dead Space či všemožných rozšíření The Sims.


  • EA Sports v příštích třech letech představí pět nových značek, z čehož bude jedna pro příležitostné hráče (nepočítaje Facebreakera) a zbytek určen pro hráče stávajících sportů. Také došlo k prodloužení licence na americký fotbal do sezony 2012.


  • Série The Sims se časem rozroste o tituly SimCity Creator, SimAnimals a další. Nepříliš chválená Wii/DS hra MySims vynesla 100 milionů dolarů (vyexpedovány 3 miliony kusů) se objeví i pro PC a pak pro Nintendo platformy vzniknou MySims Kingdom a MySims Party.


  • Pokračování BLACK momentálně není ve vývoji ani se v dohledné době neplánuje.
zdroj: GameSpot, FS a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.