Nostalgie s demoverzemi starých adventur
zdroj: tisková zpráva

Nostalgie s demoverzemi starých adventur

13. 1. 2003 16:16 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Nedávno zde rozvířil klidné hladiny diskusí novinkový článek s vyhlášením dvacítky nejlepších adventur všech dob podle serveru AdventureGamers.

Někteří čtenáři, kteří zažili dřevní začátky počítačových her, tehdy zamáčkli slzu v oku a zavzpomínali ve fóru na dávné časy, kdy jim adventury od Sierry, Revolution nebo LucasArts přinesly skvělou zábavu na hodně dlouho. V současné době je však tento žánr na ústupu a diskety s herními klasikami jsou obvykle někde ztracené nebo se na nich podepsal nemilosrdný zub času a nejdou přečíst.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Naštěstí díky internetu existuje možnost, jak si některé staré adventury po letech znovu přiblížit a současně s tím také zkusit zašátrat v paměti, jak se v nich ten který problém řešil. Například na specializované sajtě Adventure-Treff u německých kolegů z Tiscali Games jsme nalezli slušnou sbírku starých dem v titěrné velikosti pár MB, které už obvykle na běžných herních webech nenajdete. Konkrétně tam máte možnost stáhnout si takové legendy jako Gabriel Knight 1-3, Monkey Island 1-4, Indiana Jones 3-4, Loom, Discworld, The Dig, Grim Fandago nebo první pokus o adventuru ve 3D Normality či novější pecku The Longest Journey.

Většina z vyjmenovaných her ve VGA jde spustit i na Windows XP, ale často se v nich setkáte s nepříjemným problémem ohledně zvuku. Vyžadují totiž starý SoundBlaster nebo Adlib a pokud je v počítači nemáte, na SBLive! je za normálních okolností těžko donutíte zvučit. Tím pádem se budete muset smířit s náhražkou v podobě PC speakeru nebo si můžete nainstalovat VDMSound emulátor, který v nětkerých případech pomůže (thx to muro za tip). Když už hovoříme o tomto tématu, někteří z vás možná neví, že řada klasických adventur je nyní v plné verzi šířena zdarma přes různé abandonware sajty jako například Underdogs (thx to ACE).

zdroj: vlastní zpráva

jd

Nejnovější články