zavřít

NFS: Underground patch #3 a jak hrát po LAN

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Electronic Arts dnes vydali další, v pořadí již třetí patch pro velmi populární arkádové závody Need for Speed: Underground.

Bohužel, jak se stalo železným pravidlem u všech titulů od této firmy, update se dá oficiálně do hry nainstalovat (zatím) pouze přes webové rozhraní, což spoustě majitelů originálky komplikuje život. Je totiž potřeba kliknout na správný link podle toho, jakou verzi hry vlastníte - jestli americkou nebo evropskou - a současně s tím mít zapnutý JavaScript v internetovém prohlížeči a modlit se, aby vše prošlo, jak má.

Třetí patch přináší do NFS: U změny podrobně popsané zde, z nichž je asi nejdůležitější zdokonalení ochrany před podvodníky v multiplayeru, vyřešení nějakých hardwarových problémů, zlepšení stability, vyřešení potíží s nepřehráváním filmečků a hlavně odstranění občasného zadrhávání hry na počítačích vybavených málo pamětí, což jsme zde rozebírali o víkendu. Pokud vám výše zmiňovaná instalace třetího patche z webu EA z nějakého neznámého důvodu nefunguje, můžete jako alternativu zkusit předchozí (druhý) update ve formě stáhnutelného .exe souboru odsud (4 MB, lokální mirror).

Spousta fanoušků nového Need for Speed si také často stěžuje na nemožnost změřit své síly přes lokální síť. Vývojáři z EA BlackBox sice do Underground implementovali zajímavou vychytávku, která umožňuje, aby proti sobě přes internet zápolili lidé na různých platformách (např. vy na PC proti soupeři na PS2), ale podporu klání klasickou cestou po LAN trestuhodně (nebo spíš záměrně?) ignorovali. Naštěstí početná hráčská komunita se s tímto nedostatkem nesmířila a jak to v podobných případech bývá (viz třeba GTA: Vice City), pomohla si sama. Konkrétně člověk s přezdívkou vdlgnome vytvořil šikovný prográmek, s kterým lze okusit multiplayer NFS: U ve 2-4 lidech.

Stačí si z těchto stránek nebo lokálně od nás stáhnout směšně prťavý archiv (35 KB), který se skládá ze serveru (existuje i pro Linux), klienta a několika jednoduchých instrukcí včetně obrázků, jak hru správně rozběhnout. Zatím poslední verze 0.9.3 prý má k dokonalosti daleko a občas padá, ale jiná cesta, jak si zazávodit bez připojení k internetu například na nějaké síťové pařbě během vánočních svátků, bohužel zatím neexistuje. Pokud máte v plánu tuto utilitu otestovat, budeme jako vždy rádi, když se s ostatními podělíte o své zkušenosti v diskusním fóru pod tímto článkem.

zdroj: fansite, GH

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.