zavřít

Nezávislá IO Interactive: firma koupila sebe sama včetně všech práv na značku Hitman

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Fanoušci Hitmana a všichni, kdo drželi studio IO Interactive v posledních týdnech palce, si mohou oddechnout. Vydavatel a dnes už bývalý majitel Square Enix se chtěl studia zbavit a ve hře byla řada scénářů, kdy nešlo vyloučit ani zavření studia. Šéf IO Interactive dnes oznámil, že se firma se Square Enixem dohodla na odkoupení sebe sama, a to včetně všech práv na značku Hitman.

IO Interactive je tak od dnešního dne opět samostatným nezávislým studiem. Nikomu nepatří, nikoho nemusí poslouchat a má ve svých rukou nejen lukrativní značku Hitman, ale především svůj vlastní osud.

„Jsme otevření různým příležitostem týkající se budoucích spolupracovníků a partnerů. Náš cíl je být jako studio ještě silnější a dělat pro naši komunitu ty nejlepší hry,“ napsal na webu studia jeho šéf Hakan Abrak.

Abrak také potvrdil, že podpora pro aktuálního Hitmana nadále pokračuje. Chtěl by také, aby si hru vyzkoušelo více hráčů a prý nám k této věci oznámí něco nového příští týden. Co tím chtěl šéf říci zatím nevíme, ale pravděpodobně půjde o demo, uvolnění některé z epizod zdarma, uvolnění celé hry zdarma v rámci bezplatného víkendu na Steamu, nebo něco podobného.

O zatím neoznámené, ale už několik měsíců notně spekulované druhé sezóně Hitmana zatím nepadlo ani slovo. Bylo by ale krajně nepravděpodobné, kdyby vývojáři přišli za pár měsíců s oznámením úplně nové značky. S největší pravděpodobností se na druhé sezóně Hitmana už nějakou dobu pracuje a oznámení by na sebe nemuselo dlouho čekat.

Nezávislost IO Interactive samozřejmě neznamená, že by studio nemohl nikdo koupit. Časem se může nějaký zájemce najít, ale pokud si IO sama vydá druhou sezónu Hitmana, ta bude úspěšná a vydělá nezávislému studiu hromadu peněz (o které se nebudou muset dělit s vydavatelem), bude zřejmě důvod hledat nového majitele o to menší.

Tagy: byznys stealth akční 3rd person

Zdroje: IO Interactive

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.