zavřít

Necroraisers - český klan s měsíčními platy

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zdají se vám vize elektronických sportů o profesionálních hráčích s pravidelnými příjmy jako utopie? Na včerejší tiskové konferenci (záznam 100MB), pořádané sdružením ProGamers, klanem Necroraisers a sponzorskými firmami jste mohli zaslechnout totiž právě toto.

Společnosti AMD, MSI a LEVI (počítače LYNX) se rozhodly podpořit counter-strikovou sekci klanu Necroraisers, a to u nás dosud neviděným způsobem:

    Za svou každodenní přípravu na turnaje jsou hráči odměňováni pravidelným měsíčním platem ve výši několika tisíc korun a jsou zavázáni smlouvou podobnou jako s profesionálním sportovcem, která zajišťuje plnění podmínek hráčů vůči klubu a naopak. Konkurenční týmy si mohou hráče za nemalou přestupovou částku koupit.
Kromě toho má pětičlenný tým ve složení David Voborník, David Lošek, Jakub Novotný, Tomáš Kolár a Miroslav Kolínsky i vlastního (a pochopitelně placeného) trenéra Martina Kostku a všem je k dispozici též společný byt 2+1. Ten se nadchází přímo nad domovskou hernou Prodigy (Praha 7), kde mají Necroraisers vyhrazený speciální prostor. Možná vás bude zajímat, že většina členů týmu ještě studuje a že hraní (chcete-li tréninkům) budou věnovat několik hodin asi 3x až 4x týdně.

Igor Staněk z AMD zdůraznil, že pro ně, jakožto sponzory, není cílem, aby Necroraisers byli jediným a neporazitelným týmem, ale aby se celkově pozvedla úroveň progamingu v Česku. Budou prý rádi, když obdobně zareagují také jiné velké společnosti ze světa počítačových her či herního hardware a podpoří i další klany (šušká se, že to na sebe skutečně nenechá dlouho čekat). Uvidíme, jaká bude situace za 6 měsíců. Právě na tuto dobu je totiž smlouva mezi sponzory a Necroraisers zatím podepsána.
zdroj: PR

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.