Multiplayer beta Uncharted 3 je na dohled - co přinese?
zdroj: tisková zpráva

Multiplayer beta Uncharted 3 je na dohled - co přinese?

31. 5. 2011 11:33 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Update (3.6) - Přidán popis módu Hunters Mode.Uncharted 3 je sice kousek, který nás láká...

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Update (3.6) - Přidán popis módu Hunters Mode.

Uncharted 3 je sice kousek, který nás láká svou příběhovou kampaní, ale jak už to dnes bývá, i k ní musí být připojen multiplayer – a zrovna ten není (a neměl by být) jen jakýmsi nedůležitým přívěskem. O tom, jak moc bude hra více hráčů pro Uncharted: Drake's Deception významná, by nás měla přesvědčit beta, o níž se objevila celá řada zajímavých informací. Začíná 28. června, pokud jste předplatiteli PS Plus nebo máte voucher z inFamous 2, potažmo 4. července, pokud jste prostě normálními uživateli. Ukončena bude 13. července, takže to bude krátké a intenzivní hraní.

Za tu dobu se budete moci vyšplhat na 25. úroveň a zkusíte si bohatou nabídku devíti módů. Team Deathmatch (5 na 5), Team Deathmatch pro tři samostatné týmy (2 na 2 na 2), Team Objective (5 na 5), v němž budete muset plnit úkoly, Free For All (8 hráčů), což je prostě všichni proti všem, Plunder (5 na 5), v němž kradete poklad, High Stakes (8 hráčů), kde budete sázet své zkušenosti a finance a tři zatím nespecifikované kooperativní módy s různým počtem hráčů. Jedním z oněch tří je Hunters Mod, o něm si přečtěte dál v článku.

V Hunters Mode se proti sobě postaví dva dvoučlenné týmy - hrdinové a padouši, kteří jsou podpořeni AI vojáky. Hrdinové se snaží ukrást o nejvíce pokladů, padouši jim v tom brání. Podle toho, jak se jim daří, dostávají obě strany Kickbacky (viz níže). Po šesti minutách se role prohodí. Díky odlišným spawnům by hry neměly být stejné, naopak variabilita je zaručena. Druhým kooperačním módem je Adventure, který kopíruje dvou až tříčlenný coop z druhého Uncharted, takže tady nic nového. Obojí ale budete moci otestovat v betě.

Hrát budete moci na dvou mapách – letišti a francouzském zámku. Mapy jsou víceúrovňové a mají v sobě zabudované dynamické prvky jako hroucení budov apod. Ostatně planoucí francouzský zámek jsme již viděli. Multiplayer ale bude obsahovat i takzvané power playe, tedy speciální minutové události ozvláštňující hraní. Budou zde celkem čtyři. Marked Man označí osobu v aktuálně vítězném týmu a pokud ji stihnou prohrávající odpravit, dostanou tři body. Vítězný tým ale zase dostává dvojnásobek zkušeností, peněz a speciální ocenění, pokud jejich „Marked Man“ přežije.

Cursed způsobí, že vítězící tým vidí všechny hráče jako kostlivce a je zapnutý friendly fire. Pokaždé, když prohrávající získají kill anebo si vítězící někoho sami odstřelí, dostane prohrávající dva body. Vítězící ovšem zase dostávají dvojnásobek za regulérní zabití. Exposed pak ukáže vítězící tým prohrávajícímu – tedy na minimapě. Jako kompenzaci má vítězící tým opět dvojnásobek, tentokrát jen peněz. Double Damage způsobí, že prohrávající dávají dvojnásobné zranění a vítězící dvojnásobné peníze. Celkem zajímavý systém, zvláště Cursed zní v intencích příběhu Uncharted dobře.

Vrátí se i takzvané boostery, schopnosti, jimiž se můžete vybavit. Systém je přepracován - když se vybavíte schopností, získáváte pro ni zkušenosti, takže se cvičíte jako v RPG používáním schopnosti. K dipozici budou dva sloty. V tom prvním budou moci být následující schopnosti: Come Here – vidíte svého vraha na radaru, dokud nezemře sám, Retaliation – spawnujete s Power Weapon, s níž vás zabili, Cloaked – nepřátelé vás nevidí na radaru a nejste slyšet, Weapon Expert – můžete dát zbraním další bonusové mody. Pro Slot 2 je nabídka následující: Back in the Saddle – snižuje dobu respwanu, Bargain – sníží cenu Medal Kickbacks, Power Hunter – vidíte, kde jsou Power Weapons, Daredevil – když se nad zabitým nepřítelem „bijete v hruď“, dostanete extra náboje.

Co jsou Medal Kickbacks? Než začnete zápas, rozhodnete se, které z Medal Kickback budete chtít použít. Získáváte je za plnění úkolů, které vám dají medaile. Když získáte dost medailí daného druhu, naskočí vám „kickback“ a vy budete moci použít onu superschopnost. Jakou? Smoke Bomb – zmizíte v oblaku dýmu, Speedy G – jste o hodně rychlejší, RPG!!! - dostanete oblíbené RPG, Cluster Bomb – z jednoho granátu se vám výbuchem narodí spousta malých granátků a bouchne.

Ze zbraní máme v betě počítat s AK-47, G-Mal, Dragon Sniper, pistolemi a RPG. Mody pro ně v betě budou dva – větší zásobník a ukázání nepřátel na radaru pro větší zbraně. Pro pistole bude k dispozici možnost zvetšit zásobník anebo urychlit střelbu. Co se týče skinů postav, jako hrdina zde bude samozřejmě Nathan, Sully a lovec pokladů. Jako padouch pirát, ale všechny postavy budou silně upravitelné, pomocí brýlí, čepic, oblečení apod. No, multiplayer Uncharted 3 znovu vypadá živě, barvitě a zábavně.

A bylo přidáno i video, které ukazuje jak záběry z hraní, tak zapálené vývojáře. Tedy ne doslova.

Nejnovější články