zavřít

Microsoft si chce koupit exkluzivitu DOOM III

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V posledním čísle amerického magazínu Wired vyšel zajímavý článek o vývoji DOOM III a krátký výtah z něj přetiskli kolegové na HomeLanu.

Microsoft prý nabízí tučnou finanční částku za exkluzivní konverzi hry pouze pro Xbox, ale id Software se ještě nerozhodli, jestli na to kývnou. Nemusíte se děsit, řeč je jen o konzolové exkluzivitě. Znamenalo by to však, že by majitelé PlayStation 2 nebo GameCube by na pár let ostrouhali, zatímco Microsoft by získal skvělou vlajkovou hru, kterou po HALO potřebuje jako sůl a která by mu přivedla desítky tisíc nových zákazníků.


Další novinkou na téma DOOM III je to, že se vedle již dříve ohlášeného přídavku se síťovou hrou počítá i se vznikem singleplayerového mission packu, ale v jeho případě bych tipoval, že ho jako obvykle svěří nějaké spřízněné externí firmě. Ve vzduchu také údajně visí možnost vytvoření speciálního programu, který by dokázal náhodně generovat unikátní levely pro DOOM III, ale tuto výjimečnou vlastnost, kterou zatím dovede jen multiplayer v Soldier of Fortune II, zatím nikdo z id Softu oficiálně nepotvrdil.

Update 23:00 - na internetu se objevily nascanované obrázky z DOOM III původem z časopisu Wired, které sice nejsou v úchvatné kvalitě, ale tři z nich jsou zbrusu nové.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.