zavřít

Master of Orion III a Splinter Cell bodují

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Za těch pár let, co zde přetiskujeme žebříčky nejprodávanějších PC her v zahraničí,...

Za těch pár let, co zde přetiskujeme žebříčky nejprodávanějších PC her v zahraničí, jsme se ještě nesetkali s tak velkým překvapením jako nyní. Na první místo amerického TOP 10 se totiž vyhoupla vesmírná strategie Master of Orion III, která prakticky v žádné recenzi nezískala vyšší hodnocení než 70% a řada lidí si stěžuje na její spartánskou grafikou, chyby v umělé inteligenci nebo nepřehledné zpracování soubojů. Přesto dokázala v počtu prodaných kopií za poslední únorový týden předhonit takové hity jako C&C: Generals nebo The Sims, což asi nikdo nečekal. Dokážu si to vysvětlit jedině tím, že svou roli zde sehrály masy běžných uživatelů PC, kteří vůbec nesledují herní časopisy, ale vzpomněli si na probdělé noci u prvních dvou dílů Master of Orion a od trojky očekávali pokračování stejně kvalitní zábavy.

USA (NPD Techworld, k 1.3.):
1. Master of Orion III - Infogrames
2. Command & Conquer: Generals - EA
3. Tom Clancy's Splinter Cell - UbiSoft
4. The Sims: Deluxe - EA
5. Grand Theft Auto III - Take2
6. The Sims: Unleashed - EA
7. SimCity 4 - EA
8. Zoo Tycoon - Microsoft
9. Battlefield 1942: Road to Rome - EA
10. Battlefield 1942 - EA
Velká Británie (ELSPA, k 8.3.):
1. Command & Conquer: Generals - EA
2. Tom Clancy's Splinter Cell - UbiSoft
3. The Sims - EA
4. The Sims: Unleashed - EA
5. Master of Orion III - Infogrames
Německo (Gfk, 10.týden):
1. Tom Clancy's Splinter Cell - UbiSoft
2. Battlefield 1942: Road to Rome - EA
3. Praetorians - Eidos
4. Stronghold - Take2

Umístění Splinter Cell na předních místech žebříčků se naopak dalo předem očekávat, neboť jde o nejprodávanější hru pro Xbox za loňský rok. Spokojen může být rovněž Eidos, jehož RTS Praetorians boduje na velmi slušném 3.místě v Německu a 6.místě ve Velké Británii. Z novinek se ještě hodí zmínit osmá příčka IGI 2: Covert Strike u našich západních sousedů, zatímco v jiných zemích se tato taktická FPS tolik neujala. Na webu domácí Cenegy bohužel stále visí jako poslední žebříček za prosinec 2002, tedy stejně neaktuální tabulka, na kterou jsme upozorňovali už před měsícem.

jd

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra GRID (PS4)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.