Máte námět či připomínku? Napište nám
Mass Effect 3 multiplayer je online kooperace pro 4 hráče
zdroj: Archiv
Téma

Mass Effect 3 multiplayer je online kooperace pro 4 hráče

16. 6. 2011 16:16 | autor: Petr Poláček |

Hned několik na sobě nezávislých zdrojů uvádí, že Mass Effect 3 bude obsahovat podporu kooperace. První zdroj Eurogameru prozradil, že půjde o kooperaci pro 4 hráče, která bude obsahovat prvky klasického kompetitivního multiplayeru.

Jiný zdroj pak, opět Eurogameru, našeptává, že studio BioWare Montreal, které minulý rok hledalo programátora pro multiplayer, pracuje na multiplayerové komponentně, ze které se může vyklubat samostatná Mass Effect hra, nebo multiplayerový doplněk pro ME3. Logika věci tedy velí, že za MP doplňkem pro ME3 stojí právě BioWare Montreal.

Dle Eurogameru má multiplayerový doplněk pro ME3 povahu Horde módu, ve kterém hráči čelí stále sílícím vlnám nepřátel. Jenže zdroj, který šeptá do ouška britskému magazínu CVG (přes PC Gamer) uvádí, že se nejedná o nápodobu Horde módu, že kooperativních misí bude jenom několik, protože je záměrem tvůrců, aby je hráči sjížděli pořád dokolečka, ale za to budou specifické pro multiplayer a nebudou tedy vytrženy ze singleplayer kampaně.

„Hlavním cílem Mass Effect 3 je co největší průnik do mainstreamu a ti nahoře mají pocit, že online kooperace s tím pomůže,“ říká neznámý zdroj CVG a dodává: „EA bude tlačit multiplayerovou stránku, aby se o hře více hovořilo, takže nepůjde jen o použití materiálu z kampaně.“

O multiplayeru v Mass Effect 3 se hovořilo/spekulovalo už před představením hry na sklonku minulého roku, a i když to zatím nebylo oficiálně potvrzeno, pravidelně se alespoň tančí okolo možné MMO budoucnosti pro Mass Effect značku - třeba včera. Ostatně, může být implementace online kooperace jedním z důvodů, proč bylo vydání hry posunuto z konce tohoto roku na březen 2012, nebo to vůbec nehrálo roli? Uvidíme až ve chvíli, kdy bude kooperace v ME3 oficiálně potvrzena, nebo naopak vyvrácena.

 

Nejnovější články