Mafia jen za 499 Kč a petice za patch
zdroj: tisková zpráva

Mafia jen za 499 Kč a petice za patch

6. 10. 2002 22:34 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Možná i z vaší poštovní schránky jste v poslední době vylovili reklamní leták, který upozorňuje na novou velkoprodejnu Electro World v nákupním centru na pražském Zličíně (mapka).

news zdroj: tisková zpráva Na tom by nebylo nic zvláštního a jistě bychom o tom ani nepsali v novinkách, kdyby nepřišla s naprosto skvělými a nebál bych se říct až dumpingovými cenami nejen za elektroniku, ale také za počítačové hry a komponenty. Když pobočku této obchodní sítě nedávno otevírali v Budapešti, musela tam kvůli velké tlačenici zasahovat policie. Není se co divit, u nás ve čtvrtek 10. října v 8 hodin ráno asi nastane podobná situace a někteří lidé dokonce plánují před prodejnou přespat, aby si pojistili přední místa ve frontě.

Jak dokazuje vyfocený leták, třeba takovou Mafii, která se v české verzi většinou prodává za 999 Kč, nabízí Electro World jen za poloviční cenu 499 Kč. I další aktuální trháky tam seženete podstatně levněji, například Battlefield 1942 vyžadující unikátní sériové číslo pro online hraní jen za 699 Kč (běžná cena 1399 Kč), Warcraft III za 999 Kč (jinde 1499 Kč), Grand Theft Auto III pro PC za 799 Kč (obvykle 1499 Kč) a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Zajímavá je i avizovaná cena 6999 Kč za komplet s PlayStation 2 (obrázek), která však platí jen do vyprodání zásob. Pokud si tedy plánujete pořídit (nejen) originálku nějaké kvalitní hry, nyní je ta nejlepší chvíle a tyto zaváděcí ceny jistě nebudou platit věčně (thx to Karel @ Trance.cz za fotky a tip).

Obrázek zdroj: tisková zpráva K dalším událostem ohledně Mafie už jen telegraficky. O tom, že by hře slušel nějaký ten patch, jsme zde psali několikrát a na internetu koncem září dokonce vznikla petice za jeho urychlené vydání. Její signatáři (momentálně přes tisíc lidí) vyzdvihují nesporné kvality celé hry, ale zároveň důrazně upozorňují její tvůrce, že existuje seznam více než šedesáti zdokumentovaných problémů a že by s tím měli začít něco dělat. Oproti tomu vydavatel z Take 2, resp. Gathering of Developers se rozhodl jít raději cestou poskytování technické podpory a na tomto webu se nechal dříve oficiálně slyšet, že žádný patch v brzké době neplánují.

V relativně čerstvém interview pro GamePlanet však Petr Vochozka z Illusion Softworks k otázce patche prohlásil, že nyní sbírají podklady od hráčů, vše vyhodnocují a zabývají se tím prý velice vážně, takže možná zmiňovaná petice alespoň částečně zapůsobila. Mimochodem, během pár dnů se můžete těšit na poslední část návodu od Nukema, který bude popisovat druhou polovinu netradičních úkolů v herním módu Extrémní jízda.

Na závěr bych ještě rád využil situace a zmínil výsledky nedávné ankety, v níž jsme se našeho ctěného čtenářstva ptali na oblibu Mafie. Z necelé tisícovky respondentů si 37% myslí, že jde o nejlepší akční titul roku, 28% hlasujících ji v druhé polovině září ještě nehrálo, 22% lidí označilo hru jako "dobrou práci" a 10% čtenářů preferuje raději Grand Theft Auto III. Díky za vaše názory a nezapomeňte, že v současné době můžete v levém sloupci pod hlavním menu hlasovat v nové anketě na téma čtenosti papírových herních časopisů versus webů (detaily).

zdroj: vlastní zpráva, MafiaCentral

jd

Nejnovější články