Machinarium slaví 10. narozeniny remixem původního soundtracku
zdroj: Archiv

Machinarium slaví 10. narozeniny remixem původního soundtracku

18. 9. 2019 0:00 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Amanita Design patří k pokladům nezávislé české herní tvorby a jejím výtvorům se daří u nás i ve světě. Její adventura Machinarium oslaví v říjnu 10 let od vydání a u té příležitosti se fanoušci dočkají speciální verze soundtracku se sedmi skladbami od sedmi různých autorů, kteří v remixech vycházejí z původních materiálů skladatele a hudebníka Tomáše Dvořáka, také známého jako Floex.

Na desce Machinarium Remixed, která vyjde ve speciální limitované edici 700 kusů a digitálně na všech hlavních hudebních platformách, své reimaginace skladeb představí třeba Orbital, 65daysofstatic, C418 a další. Na vinylu a streamovacích serverech bude dostupná od 16. října, kdy před deseti lety Machinarium vyšlo.

S měsíčním předstihem si budete moct ode dneška poslechnout původně ambientní skladbu The Glasshouse with Butterfly v tanečním aranžmá britské bratrské dvojice Orbital. I oni letos slaví kulaté výročí a k jejich třicátinám na oplátku remixoval i Floex. Jeho předělávka některé z jejich skladeb by měla vyjít v příštím roce.

„Machinarium jsem hrál krátce poté, co původně vyšlo, a rychle se z něj stala jedna z mých nejoblíbenějších her s mým vůbec nejoblíbenějším soundtrackem. Vlastně jde o jedno z mých nejoblíbenějších alb za posledních 10 let,“ říká mladší z bratrů, Paul Hartnoll, který českého hudebníka Floexe na základě této nahrávky tehdy okamžitě kontaktoval. Když ho Tomáš oslovil, okamžitě prý věděl, kterou skladbu by chtěl zremixovat.

zdroj: Archiv

I další z přispěvatelů mají s herními soundtracky bohaté zkušenosti: C418 stojí za hudbou k Minecraftu, post-rockoví 65dayofstatic mají na svědomí doprovod vesmírného No Man’s Sky. Na albu se objeví i skladba od českého dua DVA, autorů doprovodu k dalším hrám od Amanity, konkrétně Chuchla nebo Botaniculy.

Machinarium Remixed vyjde v limitované edici 700 kusů na 180gramovém vinylu, obal pro něj navrhla výtvarnice Eva Marková na základě původních ilustrací od Adolfa Lachmana. U příležitosti vydání alba nesmí chybět křest, který se chystá na 27. listopadu v žižkovském Paláci Akropolis a zároveň odstartuje samostatnou sérii koncertů.

Amanita Design v současnosti pracuje na čtyřech projektech, z nichž je zatím odhalený pouze hororový Creaks. Další, zatím neoznámený, by měl vyjít exkluzivně v rámci předplatného Apple Arcade v září.

Nejnovější články