zavřít

Konec on-line RTS Sovereign

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po nedávném zrušení Wolfenstein: Enemy Territory a RPG Static (info) tu bohužel máme další podobnou zprávu.

Herní smrt tentokrát zasáhla onlinovou strategii od Sony Sovereign a pikantní je na celé záležitosti především fakt, že titul byl ve vývoji již více než čtyři roky. Marketingový a PR vicepresident Sony Online Scott McDaniel celkem férově přiznává, že Sovereign stále nevypadal podle jejich představ a že tato hra bohužel nikdy neměla skutečné kouzlo a půvab, jaký si přáli. Jen pro připomenutí - mělo jít o simulaci globální války, do které by se mohlo zapojit až 500 hráčů současně. Svým způsobem je možná dobře, že si Sovereign svůj konec odbyla už teď a ne až potupně na pultech obchodů, nicméně roky zbytečné práce musí asi mrzet každého, kdo se na hře podílel, stejně jako fanoušky, kteří se na ní "pouze" těšili. Sony Online má přesto ještě minimálně dvě želízka v ohni - v brzké době by nás neměly minout MMORPG Star Wars: Galaxies nebo multiplayerová FPS s prvky RPG PlanetSide.

Druhá a pozitivnější část zprávy od Sony mluví o počtu předobjednávek na datadisk Everquest: The Legacy of Ykesha. Tento přídavek, který bude stažitelný z internetu ($17.99), si závazně plánuje stáhnout více jak 200 000 hráčů, což značí nejen zájem o samotnou hru ale především ochotu zákazníků (alespoň na Západě) využívat nových distribučních způsobů. Poslední informace se týká Everquest Online Adventure pro PS2, neboť Sony oznámila práce na samostatném přídavku pro tuto videohru.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.