zavřít

Konec NHL 10 ve verzích pro PC a PS2

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Už se výrobci nevyplatí ani recyklace separátního NHL 10 pro osobní počítače.

Někdo z Electronic Arts zřejmě četl naší recenzi a konečně mu docvaklo to, o čem si bažanti na poli povídají roky. Tedy že další seberecyklace série NHL už nedává smysl a že jim každoroční vydávání toho samého v bleděmodrém pouze kazí pověst. Východiska byly asi plus mínus dvě: vzít vychvalovaou next-gen verzi NHL 09 a pokusit se ji převést (zejména ovládání, což by asi nebyla legrace) na osobní počítače, případně aspoň její vybrané části (po vzoru FIFA 09). Nebo jednoduše tu "old-gen" verzi úplně odpískat, jako to odnesly poslední ročníky Madden NFL, Tiger Woods PGA Tour a další tituly EA Sports po převzetí Peterem Moorem.

Která z variant zvítězila, na to nás upozornila fanouškovská stránka CZNHL.com. Známý člen herní komunity s přezdívkou Drezz, který jezdí na srazy s tvůrci do Kanady a je tedy v kontaktu s producentem NHL série Ryan Nicholas, napsal minulý týden do diskusního fóra na svém webu HockeyDownloads.com toto:
    "S politováním vás musím informovat, že NHL 10 pro PC a PS2 nevznikne. Divize EA Sports, která byla v minulosti zodpovědná za produkci hokejových her pro tyto dvě platformy, byla převelena na práci na konzolových verzích (PS3 a X360). Vzhledem k ekonomickým důvodům se na separátní PC verzi nevyplatí vyčlenit další lidskou sílu."
Drezze toto rozhodnutí nepřekvapuje, neboť tržby z PC verze NHL prý nebyly dostatečně vysoké, aby vygenerovaly výraznější zisk pro výrobce. Kdo tedy doufal, že si letos na osobním počítači zahraje next-gen NHL od EA, jak se tak nějak očekávalo, ten to musí vydržet déle anebo se možná nedočká už nikdy, dodal člen komunity. Osobně bych jako hlavní důvod tipoval spíš opuštění PlayStation 2, jakožto dosluhující platformy, jejíž (minulé roky stále velmi slušně prodávaná) verze pak s sebou do hrobu vzala i tu příbuznou "old-gen" PCčkovou.

Oficiální vyjádření Electronic Arts k této věci zatím není k dispozici. Zajímavý je každopádně krok Take 2, konkurenčního výrobce licencovaných hokejových her (naposledy NHL 2K9, 8/10), který chce tento podzim poprvé vydat své NHL 2K10 také na PC. Znovu cílení na více různých (ještě neupřesněných) platforem potvrdil v nedávné výroční finanční zprávě.
zdroj: CZNHL.com

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.