Kdy vyjde Mafia multiplayer patch a H&D 2?
zdroj: tisková zpráva

Kdy vyjde Mafia multiplayer patch a H&D 2?

3. 9. 2002 22:22 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Včera se v diskusních fórech na oficiálním webu a posléze i tady nebo tady objevil autentický příspěvek od Michala Macha z brněnského Illusionu, podle nějž měl vyjít patch pro severoamerickou verzi Mafie už tento pátek a očekávaný multiplayer addon pak koncem září.

Mafia: City of Lost Heaven zdroj: tisková zpráva Údajně měl první update vylepšit umělou inteligenci, lépe vybalancovat některé mise a obsahovat i možnost přeskočení problematického závodu, o kterém jsme psali o víkendu. Pro jistotu jsme si to ověřili oficiální cestou v Illusion Softworks, ale producent Mafie Lukáš Kuře překvapivě všechny výše uvedené informace o termínu a náplni patchů dementoval. Současně s tím uvedl, že rozhodně neplánují vydat patch dříve jak koncem roku a že ani neví o problémech, které by ve hře měli opravit. To si odporuje s názorem řady lidí z diskusních fór, kteří si myslí, že by se něco takového určitě našlo - například aby zatroubení klaksonem při jízdě v autě nezpůsobilo, že postavy jdoucí po chodníku začnou zděšeně uskakovat do silnice :)

Zmatek do toho všeho vnesl mluvčí německých Take 2 Markus Wilding, který dnes pro PCGames potvrdil práce na prvním updatu s výše uvedenými vlastnostmi (prý vyjde později než tento pátek) a multiplayer na konec září, takže čert aby se v tom vyznal :) Vysvětlení celé situace se nabízí jediné - že Lukáš Kuře měl na mysli českou verzi Mafie, která by už mohla mít zmiňovaný patch v sobě zakomponovaný, ale realitu ukáže až čas.... Také údajné kódy pro Mafii, jež začaly kolovat internetem (např. zde), jsou fake a pochází z Worms (thx GGMania za info).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Včera také vyšla ve světě další recenze Mafie a na rozdíl od předchozích nadšených hodnocení (info) získala na ActionTripu "pouze" 79%, což je podle našeho úsudku přeci jen málo. Redaktoři si stěžují především na samotnou hratelnost, pomalá auta (že by ještě nedošli k problematickému závodu nebo úplně nepochopili, co znamenají 30.léta? :) a dabingu. Oproti tomu u nás si tento týden budete moci zasoutěžit o několik originálek české verze hry, stačí pozorně sledovat Tiscali Games v příštích dnech.

Od vývojářů pracujících na Mafii je to jen kousek k týmu, který dělá na druhém pokračování takticko-akční pecky Hidden and Dangerous, která letos vyšla ve vylepšené Deluxe edici jako příloha časopisu Level. Smutnou zprávou ovšem je, že se vydání dvojky zřejmě opět odloží - podle vyjádření německého vydavatele Take 2 v diskusním fóru jsou důvodem právě průtahy s delším dokončováním Mafie. Plánované vydání Hidden & Dangerous 2 koncem roku 2002 nebo začátkem 2003 se tedy asi nestihne, ale oficiálně to zatím nikdo nepotvrdil a zástupce Illusionu to bohužel nemohl komentovat.

zdroj: vlastní zpráva, Gamigo, Krawall, ActionTrip, PCGames

jd&kate

Nejnovější články