zavřít

Kdy u nás vyjde Splinter Cell a bude čeština?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Špionážní pecka Tom Clancy's Splinter Cell je v posledních týdnech středem zájmu všech fanoušků stealth-akcí odkojených Thiefem, a proto není divu, že tajný agent NSA Sam Fisher zdobí naše stránky nejen v podrobné recenzi (92%), ale i v aktuálním logu s termovizi (thx to ACE).

Spousta čtenářů, kteří již znají mise z dema nazpaměť, se nás ptá, kdy si tuto revoluční hru budou moci zakoupit v domácích obchodech. Z dosavadních vyjádření distribuční společnosti Playman vyplývalo, že k tomu dojde tento týden, velmi brzy po premiéře ve světě (USA 18.2., Velká Británie 28.2.), ale jak už to v podobných případech na 90% bývá, tento slib bohužel nebude dodržen. Na jedné české fanouškovské stránce byl totiž uveřejněn krátký rozhovor na toto téma s Petrem Kučerou z Playmanu, podle nějž se zahájení prodeje Splinter Cell v ČR odkládá:
    Bude dodrženo datum 28.2.2003, nebo se vydání zpozdí (případně proč dojde ke zpoždění a jaké bude datum vydání SC)?

    Pravděpodobně ne jelikož hru budeme koncem týdne vyzvedávat u vydavatele, ale bude to co nejdříve...
Vzhledem k faktu, že plnou verzi Splinter Cell naleznete v pěkném DVD obalu pouze s českým manuálem, jinou často kladenou otázkou je eventuální vznik amatérské lokalizace. Na té podle našich informací pracují dva týmy nadšenců: jednak lidé kolem výše zmiňované fansite, kteří spáchali už (dosti nedokonalý) překlad pro první demo, a dále pak Mrazík & spol. Jeho čeština, stejně jako všechny poslední kousky včetně Unrealu II nebo Nightfire, však nejprve vyjde pouze na CD příloze GameStaru a až s měsíčním odstupem bude uveřejněna i na internetu - tzn. nejdříve na přelomu dubna a května. Pokud se vám nechce takovou dlouhou dobu čekat a cítíte se na to, že byste zvládli přeložit necelých 100 kb komunikace a úkolů v misích nebo přibližně stejně kb textu o doprovodném příběhu (data sticks) a popisu výbavy, dejte ostatním vědět mailem nebo do diskusního fóra pod touto novinkou.

Další novinka týkající se Splinter Cell je smutná pro ty, kteří již hru stihli bleskově dokončit a chtěli by pokračovat v napínavé zábavě. Producent Mathieu Ferland z UbiSoftu se nechal v jednom včerejším interview slyšet, že zatím nemají v plánu datadisk, druhý díl ani vypuštění přidavného levelu Kola Cell pro PC verzi hry. Ten si budou moci zdarma stáhnout jen všichni majitelé konzole od Microsoftu od 14.března, kdy se v západní Evropě rozjíždí služba Xbox Live. Sérii zpráv o Splinter Cell ale zakončíme kladně, jelikož na slovenském Sectoru vyšla další recenze (93%) a hlavně Cappy s Frixem připravují podrobný návod, jehož první díl s obecnými tipy pro hraní a řešením úvodních tří misí uveřejníme na Tiscali Games už tento víkend.

Update 28.2. - Podle tiskovky Playmana u nás vyjde Splinter Cell 5.3. za 1599 Kc.
zdroj: fansite, vlastní zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.