zavřít

Kdy by mohl vyjít DOOM III a Half-Life 2?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Otázku položenou v nadpisu slýcháváme od čtenářů čím dál častěji, ale narozdíl od jiných her tentokrát nejde jen tak odkázat na specializovanou sekci release-list, kde se nachází pouze odhad termínů vydání těchto dvou nejočekávanějších titulů.

zdroj: Archiv

Přesnou odpověď zná pouze pár desítek zasvěcených a nejmocnějších lidí ze zainteresovaných firem, odkud žádný únik informací předpokládat nelze, protože by je to poškodilo. Můžeme tedy jen krůček po krůčku skládat jednotlivé části mozaiky, která čím je kompletnější, tím lépe nastiňuje pravděpodobný odraz skutečnosti.

zdroj: Archiv Začneme s hororovou first-person akcí z dílny id Software, se kterou se podle všeho setkáme dříve (předobjednávka s figurkami a plakáty). Na poslední stránce aktuálního německého GameStaru je totiž slib, že v příštím čísle tohoto časopisu má být DOOM 3 TEST, jak tam vždy říkají recenzím, společně s hardwarovými tipy. A jelikož zmiňované číslo 7/2004 se má objevit na stáncích v Německu už 2. června, není těžké z toho odvodit, že někdy v té době by teoreticky mohla přijít na trh i hra. Rýpal by sice namítnul, a měl by pravdu, že papírovým magazínům občas není proti srsti recenzovat něco z nedokončené betaverze a produkt pak v reálu vyjde třeba až za půl roku. Ale na druhou stranu je bláhové se domnívat, že by si zrovna Activision tohle nebezpečí nepohlídali a nechali redaktory GameStaru napsat recenzi tak důležitého titulu jako DOOM 3 z nějakého polotovaru, když by jeho oficiální vydání opravdu nebušilo na dveře. NÁŠ TIP: přelom června a července.

To Valve Software mají jiné starosti, protože vloni nedodrželi nepsané pravidlo "when it's done" a sebevědomě slibovali 30. září 2003, které nedokázali splnit. Dlouho mlžili nebo se vymlouvali na únik zdrojového kódu, ale nakonec stejně vyšlo najevo, že Half-Life 2 tehdy vůbec nebylo hotové a že oznámení na E3 bylo z části jen nafouknutou marketingovou bublinou. Nejen tím, ale i problémy se Steamem, ignorováním fanouškovské komunity či odklady CS: Condition Zero hodně klesla jejich prestiž u mnoha lidí a potenciálních zákazníků. Vše výstižně shrnul FragMaster, bývalý administrátor PlanetHalfLife ve svém dlouhém příspěvku ("Valve už nevěřím ani slovo!"), pod který se můžeme podepsat i my.

Nové střípky ohledně Half-Life 2 (předobjednávka) opět pochází z jednoho německého časopisu, ale tentokrát se jmenuje PC Games. Pro něj Gabe Newell z Valve údajně prohlásil, že celá hra je hratelná a momentálně ji nechávají testovat lidmi zvenčí, aby mohli levely lépe vybalancovat. Mnoho testerů prý tráví hodně času hraním si s fyzikálním enginem, takže je možné ještě jeho budoucí rozšíření. Momentálně mají interní termín vydání stanoven na konec letošního léta. Zároveň se omluvili za loňské zmatky, které prý byly způsobeny jejich špatným plánováním. Nezbývá než doufat, že se dostatečně poučili, aby se historie neopakovala, i když to samé se stalo už s Half-Life jedničkou. NÁŠ TIP: září-listopad.

Update 28.4. - sadu staronových obrázků (tzn. už jsme je viděli dříve, ale v horší kvalitě) z xboxové verze DOOM III, která má vyjít v říjnu 2004, nabízí The Magic Box.

zdroj: HL2.net, GameStar a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.