zavřít

Kdo publikuje Neverwinter Nights?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Podle včerejší tiskové zprávy, nebude vydavatelem očekávané RPG Neverwinter Nights společnost Interplay, protože s nimi Bioware zrušil smlouvu.

Nový vydavatel nebyl zatím oznámen, ale i tak Bioware zaručuje, že hra vyjde tak jak bylo plánováno - na začátku roku 2002. Stejně tak Bioware pokračuje na vývoji Star Wars Knights of the Old Republic a dalších zatím neoznámených hrách.

Zrušení kontraktu se točí samozřejmě kolem peněz (jak jinak), Bioware už předtím podal na Interplay žalobu, kde ho obviňuje za porušení smlouvy při sublicencování distribučních práv třetím stranám bez souhlasu Bioware. Kromě toho je tu také společná žaloba Bioware a Paralaxu (vývojáři Descenta) proti distributorům Interplay, Virgin a Titus za neplacení licenčních poplatků za předešlé hry. Tak to vypadá, že bude mít Interplay další a nemalé problémy. Každopádně, obavu o vydání Neverwinter Nights skutečně mít nemusíte, zjevně se jedná aktraktivní titul, o který se vydavatelé spíš budou prát.
zdroj: BluesNews

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.