zavřít

Jaký bude DOOM na GBA

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jistě mnoho z Vás potěší, že kultovní střílečka DOOM se vrací.

Ne, nejde o další díl této legendární hry pro PC, ale o zajímavou modifikaci o které jsme si mohli dříve nechat jen zdát. DOOM si totiž budete moci zahrát třeba na záchodě, v posteli nebo dokonce v hospodě při pivu (nejlépe multiplayera že?). Zřejmě už tušíte, že s jedná o verzi DOOM pro Gameboy Advance (GBA). Protože jsem narazil na zajímavé interview s Davidem Palmerem (ten má už za sebou tituly jako GEX – Enter The Gecko, Pitfall – Beyond The Jungle, Earth Worm Jim, Men In Black 2 a Commander Keen pro GBC a také Men In Black pro GBA) a Matem Hopwoodem (programátorem), kteří mají vývoj DOOMa pro GBA nastarost, vytáhl jsem z rozhovoru několik zajímavých faktů.

DOOM GBA je přímou konverzí kódu z DOOM Jaguara, takže některé levely nebudou 100% identické jako na PC, ale i tak je konverze údajně velice blízká k originálu. Single player bude mít 24 levelů (plus jeden skrytý) rozdělených do tří epizod. Zbraně a potvory budou přesně ty samé jako ve verzi pro PC, pouze se nedočkáte Cyber Démona a Spider Masterminda (Jaguar verze tyhle dvě monstra bohužel neobsahuje). Také Multiplayer je identický s PC verzí, GBA verze bude podporovat deathmatch pro čtyři hráče nebo mohou hrát dva hráči kooperativně. Možná Vás napadne jak bude DOOM na té malé krabičce vlastně vypadat, když PC verze měla rozlišení 320*240, zatímco poměrně malá obrazovka GBA má jen 240*160. Podle screenshotů vypadá DOOM GBA stejně dobře jako starý DOOM, jen bylo třeba dost změnit programovaný kód a přepočítat interní tabulky. Navíc se nemusíte bát, že budete hrát 3FPS :), současná verze DOOM GBA údajně beží 15-30 FPS, což je dost slušný výkon. Co se týče zvukových efektů, DOOM GBA produkuje (do sluchátek) přesně to co fanoušsci DOOM očekávají, včetně skvělých songů od od Bobbyho Prince. Rozhodně je na co se těšit, sám si myslím že si GBA kvůli DOOMu koupí spousta lidí, teď už zbývá jen čekat kdy GBA a DOOM (v US má vyjít koncem tohoto roku) dorazí do české republiky.

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.