Jak si vede konzolový Driver 3 v recenzích?
zdroj: tisková zpráva

Jak si vede konzolový Driver 3 v recenzích?

24. 6. 2004 15:15 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Předevčírem jsme vás informovali o údajně zmanipulovaném hodnocení závodně-akční arkády Driver 3 v nějakém časopisu z Anglie.

driver3 zdroj: tisková zpráva Jak si tedy tato očekávaná hra, která právě vychází pro konzole, vede v recenzích a jaké získává skóre? Průměrný výsledek verze pro PS2 se podle GameRankings pohybuje kolem 71%, na Xboxu je to o něco méně - cca 60%. Musíme ale zdůraznit, že se verdikty na jednotlivých recenzích extrémně různí. Respektované servery jako GameSpot, IGN, GameSpy nebo EuroGamer zařadily Drivera 3 jen do kategorie průměrných až podprůměrných her (známky 30%-55%). Oproti tomu pouze britský PSM2 Magazine jej považuje za špičkový titul, který si prý zaslouží 90%. Že bychom tedy už znali magazín, na jehož adresu byl vtipálky vytvořen tento úsměvný obrázek? :)

Konkrétně třeba GameSpot na třetím dílu Drivera kritizuje přílišnou linearitu, stereotyp až nudnost misí a špatné ovládání postavy v third-person pohledu. Bez výtek nezůstává ani samotná jízda po městě, která prý není kvůli přehnaně reagující fyzice vozidel příliš zábavná - nikdy totiž nevíte, jak se váš vůz po kolizi zachová. Dohrání hlavní kampaně (příběhu) prý potrvá průměrnému hráči 10 až 12 hodin a ostatní módy jako třeba Take a Ride (volné kroužení městem) nebo různé závody také na radosti příliš nepřidají. Protože ani umělá inteligence, nízký frame-rate a celková stabilita redaktory GameSpotu příliš nenadchla, zní jejich závěr jasně: Driver 3 je nedokončenou, nevyladěnou hrou, za kterou byste neměli utrácet své peníze a ztrácet s ní čas.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Sajta GamesRadar přetiskla článek z výše citovaného časopisu PSM2, kde si Driver 3 vysloužil vysokých 90%. Hra prý nabízí vybalancované ovládání a sen každého fanouška podobných titulů - velké město, kterým si můžete volně kroužit a zapojovat se do děje. Model poškození prý funguje skvěle a údajně je skvělé se na následky tvrdších bouraček dívat. Chválu si vysloužil též Film Director mód, ve kterém můžete režírovat vlastní honičky a vymýšlet závodní kaskadérské kousky. Slušné skóre (85%) obdržela hra ještě na 1UP, kde přebírají materiály z amerických magazínů od vydavatelství Ziff Davis.

Jak tedy sami vidíte, nový Driver až na dvě trochu podezřelé výjimky odbornou kritiku příliš neoslnil. Naší recenzi PS2 verze vám přineseme začátkem července. Zatím si můžete stáhnout zajímavé gameplay video (50 MB, XvID), které zachycuje úvodních 12 minut hraní. Vedle renderovaného intra, které vás uvede do děje, v něm tak shlédnete nesestříhané a nijak neupravované záběry, které o kvalitách Driver 3 mluví samy za sebe. Uvidíte jízdu ulicemi, kde nechybí chodci či dopravní ruch, a projdete si také tutoriál, který má za úkol naučit hráče střílet. V závěru je ještě k vidění honička v ulicích, ve které hráč při prvním pokusu čelně narazí do sloupu a jeho vůz se hned nerealisticky otočí na střechu. Něco podobného, když lampa pouličního osvětlení nepochopitelně odrazí vůz dvacet metrů zpět (nehledě na jeho hmotnost), spatříte v jiné krátké nahrávce (4 MB, DivX).

kate

Nejnovější články