zavřít

Jak se daří Praetorians?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tématika 2.

světové války Pyro Studios (Commandos) nejspíš trochu omrzela anebo se jim prostě zdálo, že už je takových her v dnešní době příliš. Nejspíš proto se nám také pokusí představit své nové dílko, které nás poponese přeci jen o nějakých těch pár tisíc let zpátky, do dob Římské říše. Ano, řeč je o Praetorians. I o období, jež vykreslí tento titul, se dá říci, že je v herním průmyslu velice oblíbené a hojně zastoupené, nicméně Pyro Studios věří, že se jim povede vyrobit dílo výjimečné. Většina her situovaných do dob Římského císařství se soustředí především na ekonomické a politické aspekty budování říše oné doby, avšak tvůrci Praetorians pracují na real-time strategii založené na bojování.

Jestli už nyní někdo kroutí očima v domnění, že se chystá další životopisné dílo Julia Caesara, může znovu ustálit svůj zrak na těchto řádcích, protože i Pyro Studios jsou si vědomi ohranosti této byť slavné a historické figurky. Praetorians bude více při zemi a hrdinové, s nimiž se zde setkáte budou z řad obyčejných vojáků. Velká část misí je samozřejmě inspirována historickými událostmi a konkrétními římskými výpady, jež mají s Caesarem mnohdy hodně společného. V každém případě si však tvůrci tato fakta mírně upravili ku obrazu svému.


nové obrázkykompletní galerie

V Praetorians budou proti sobě stát tři civilizace - Římané, Barbaři a Egypťané. Snaha tvůrců vyobrazit jednotky a přirozené prostředí jednotlivých stran se už při pohledu do naší galerie nedá upřít. Barbaři jsou přitom kombinací několika evropských kmenů - Galů, Germánů a Keltů, a je na ně možné v průběhu misí narazit v oblastech střední a severní Evropy. Až se vydáte do severní Afriky, můžete očekávat střet s Egypťany. Většinou se s těmito národy budete potýkat v nepřátelském duchu, občas se ale stane, že s nimi uzavřete spojenectví a po jejich boku se postavíte jejich vlastním vzbouřencům. Také postupy každé ze stran se budou v závislosti na kultuře národů lišit. Zatímco Římští bojovníci budou perfektně organizováni a disciplinovaní, Barbaři dají spíše na sílu, rychlost a zákeřnost menších, ne příliš organizovaných skupinek. Egypťané se ale přizpůsobí všemu. Bojové jednotky všech stran jsou vytvořeny na základě skutečnosti, nicméně některé jejich vlastnosti byly trochu zveličeny, aby se tím pozvedla zábavnost hry. Každý typ jednotek bude oplývat nějakými speciálními schopnostmi, jedinečnými pro každý z národů. Silnou roli bude v Praetorians hrát terén a jeho členitost.

Jedním z cílů, které si Pyro Studios při tvorbě hry za použití svého enginu kladli, bylo, že chtějí dosáhnout podpory stovek plně animovaných 3D jednotek současně na obrazovce a až tisíce jednotek na celé mapě. S testováním hry na širokém spektru PC s nejrůznějšími grafickými kartami a HW jsou prý spokojeni. V současné době je tvorba Praetorians stále ještě v plném proudu a tak hru nelze očekávat dříve než na podzim tohoto roku. Chybět rozhodně nebude ani multiplayer podporující až 8 hráčů.
zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.