Jak hodnotí ve světě – Alan Wake 2
zdroj: Foto: Remedy

Jak hodnotí ve světě – Alan Wake 2

27. 10. 2023 17:00 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Pokračování fantasmagorického thrilleru Alan Wake 2 si v recenzi od Pavla odneslo krásnou devítku. Sentiment je mezi světovými médii velmi podobný. Horor o nočními můrami pronásledovaném spisovateli a agentce FBI sbírá převážně desítky, devítky a osmičky. Recenzentům učaroval styl vyprávění a skvělé grafické ztvárnění.

Aktuálně se hodnocení na agregátu Metacritic drží na skvělých 92 bodech na PC, respektive 88 bodech pro konzolové verze. V roce už tak nabitém skvělými hrami se novému počinu Remedy rozhodně podařilo dostat mezi ty nejlepší.

GamesRadar+ - 5/5

„Alan Wake 2 je zvláštní, nápadité a skutečně ambiciózní pokračování, které nikdy nezklame vaše očekávání. Některé koncepty sice nejsou nejdotaženější, ale ani místy hrubé hrany neubírají na konzistentně sebevědomém a překvapivě originálním dobrodružství. V této generaci nenajdete nic podobného jako Alan Wake 2.“

GameInformer - 7,75/10

„Na Alanův návrat jsem netrpělivě čekal, protože původní hra skončila cliffhangerem a American Nightmare z roku 2012 příběhu neposunula kupředu. S událostmi ve hře jsem vypravěčsky spokojen a Sagu nadšeně vítám. Těšil jsem se na každou další cutscénu, ale hratelnost mě často zklamala a bojoval jsem s více bugy než nepřáteli. Pro dlouholeté fanoušky Remedy a ty, kteří chtějí vidět, jaký osud čeká Alana, je pokračování triumfem. Dohrání ale znepříjemňují zbytečné překážky.“ 

VG247 - 5/5

„Alan Wake 2 mě dokázal vytočit, když jsem dávala dohromady roztříštěný příběh, ale i přesto na mě neuvěřitelně zapůsobil. Chci více vzrušujícího obsazení postav a příběhů ze strašidelného města. Více velkého psychedelického výletu, který vám nedovolí předvídat, kam povede. Nemohu se nabažit ságy o boji mezi temnotou a světlem, dobrem a zlem a překonáním podvědomí hlavního hrdiny.“

IGN - 9/10

„Alan Wake 2 přináší jeden z nejodvážnějších a nejvíce pokřivených hororových příběhů. Představuje jej s bezkonkurenční uměleckou režií, zvukovým designem a oživuje charakteristické střílení na baterkou oslabené cíle. I když se systémy vylepšování dovedností zdají trochu nadbytečné a v příběhu Sagy bylo několik klišé, jsou obě strany zvráceného příběhu nekonečně fascinující. Alan Wake 2 je skvělé pokračování, díky kterému se kultovní originál jeví jen jako hrubý první náčrt.“

Video Games Chronicle - 5/5

„Neuvěřitelně sebevědomý, průlomový a plný překvapení. Alan Wake 2 ukazuje Remedy v nejlepší formě. Střelba sice není úchvatná, ale i přesto jde o hororový thriller, který byste neměli minout.“

Metro Game Central - 6/10

„Svérázné pokračování, které občas záměrně podkopává nejlepší prvky originálu, ale stále dostatečně potěší stávající fanoušky i potenciální nováčky. Grafika je skvělá a je zde chytře využito hraných záběrů. Alanovy schopnosti jsou zajímavé, i když plně nevyužívají svůj potenciál. Všechno je ale pomalé a nemotorné. Navíc jde o survival horor bez skutečné hrůzy – pokud nepočítáte synteticky znějící dialogy. Příběh je zbytečně roztahaný a titul sžírají technické bugy.“

zdroj: Remedy

WCCFTech - 9/10

„Navzdory tomu, že si neklade za cíl revoluci survival hororů, je Alan Wake 2 úžasná hra, kterou by nikdo, kdo má rád dobrý fantasmagorický hororový příběh, neměl minout. Remedy Entertainment překonali sami sebe a vydali svou dosud nejlepší hru a jeden z nejúžasnějších herních zážitků za posledních několik let.“

Gamerant - 5/10

„Alan Wake 2 si zaslouží uznání za svou grafiku a zvukový design, ale mnozí budou zklamaní z jeho hratelnosti a příběhu. I kdyby neměl technické problémy, pořád by byl v těchto ohledech zklamáním. Zároveň má ale několik z nejlepších momentů napříč všemi letošními hrami, z nich se dva řadí mezi ty opravdu zapamatovatelné. Nebudeme je vyzrazovat, ale navzdory všemožným problémům má Alan Wake 2 pár světlých chvilek, kterými se může obhájit před věrnými fanoušky původní hry. Ostatní by měli počkat na opravu nebo slevu.“

Nejnovější články