zavřít

Jack Thompson: hra Bully pro PS2 a Xbox nesmí vyjít!

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Rockstar Games, jakoby neměli dost problémů už s GTA, připravují vydání dalšího kontroverzního titulu (pro PS2 a Xbox).

Jmenuje se Bully a kromě toho, že údajně hráče postaví do role "problematického hocha", který se v polepšovně, kde je umístěn, nenechá tyranizovat a po svém se učí překonávat překážky, toho o něm není zase až tak tolik známo. Hra ještě není ani na pultech obchodů (plánován je říjen), dokonce ještě nebyla ani oznámkována ESRB a už se kolem ní dějí velké věci. Samozřejmě s nimi má co dělat i náš starý známý Jack Thompson. Neříkali jsme vám, že si máte jeho jméno zapamatovat? Ten člověk bude jednou v učebnicích...

U sídla Rockstaru na Dolním Manhattanu se sešla skupina mladých lidí z Washingtonu D.C., aby zde protestovala proti vypuštění titulu do oběhu s tím, že tito vývojáři ohrožují společnost a zejména děti násilnickými hrami. Podle Ronalda Motena, zástupce protestujících, kteří si říkají Peaceoholics, spočívá nebezpečí těchto projektů v tom, že budují v jejich hráčích určitou necitlivost a leckdo by mohl nabýt pocitu, že to, co se na obrazovce odehrává, je vlastně v pořádku - že je v pořádku zmlátit ženu, ukrást auto, zařádit si s prostitutkou, brát drogy, apod.

Bully navíc podle Motena překračuje všechny meze. Odehrává se ve virtuální polepšovně, kde se prý studenti učí, jak se stát tím největším rváčem ze všech na úkor ostatních studentů i učitelů. Podle kritiků to může vyvolat tragédie podobné té, která se stala v Colombine v roce 1999. Jack Thompson prohlásil, že to poslední, co nyní potřebují v amerických školách, je to, aby se oslavovala představa odplaty násilím proti někomu, u koho máte pocit, že vás tyranizoval. Thompsonovi také vadí, že už je možné Bully na řadě internetových obchodů předobjednat, aniž by se vás kdokoliv zeptal na váš věk, přestože se předpokládá, že pravděpodobně bude zařazena do kategorie M, tedy "Mature", což znamená, že by se neměla dostat do rukou mladším 17 let.
zdroj: GameSpotABCLocal

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.