<i>Baldurs Gate III realitou?</i>
zdroj: tisková zpráva

<i>Baldurs Gate III realitou?</i>

18. 1. 2008 17:17 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Stačil jediný příspěvek do fóra a žhavého drbu o oživení legendární RPG série je plný internet: ROZVÍJÍME KONSPIRAČNÍ TEORIE

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Stačil jediný příspěvek do fóra RPGCodex a žhavého drbu je okamžitě plný internet. Není divu, když má jít o oživení vskutku legendární RPG série od BioWare a Interplay z let 1998-2001 (shodou náhod nedávno zahrnuté ve velké kompilaci Ultimate Dungeons and Dragons). Spekulace odstartoval samotný Ross Atherton, šéfredaktor britského PC Gameru, který měl do nejnovějšího čísla časopisu napsat:

    Asi se kvůli tomu dostanu do potíží, ale nedokážu odolat. V přípravě je Baldur's Gate III. Zatím mohu prozradit jen pár detailů: nevyvíjí ho BioWare, nezahrajete si ho dříve než za dva roky a nečekejte nic klasicky isometrického (změna oproti předchůdcům). Hru dělá firma, která věří v posouvání technologie kupředu.
Otázka číslo 1: píše se to opravdu v PC Gameru UK? Scany ani fotky ještě nemáme, nicméně příspěvky na toto téma z oficiální diskuse PC Gameru jeho redaktoři nesmazali, přestože je již museli vidět.

Otázka číslo 2: která firma věří v posouvání technologie vpřed? Pod tímto marketingovým sloganem si člověk z herní branže obvykle asociuje Electronic Arts. Na ně při podzimní akvizici BioWare klidně mohly přejít práva i na sérii Baldurs Gate. Případně mohli potichu koupit D&D licenci od potápějícího se Atari. Ale také je klidně možné, že trojka jim může mít jen blízko (tak jako tomu je v nyní obnoveném PCčkovém RPG Dragon Age od BioWare).

Otázka číslo 3: kdo tedy Baldurs Gate III chystá? Podle insiderky Surfer Girl to není Obsidian, kterému od BioWare bývají přenechávány pokračování zavedených sérií. Čistě teoreticky by jím mohlo být čerstvě pověřeno některé z interních studií EA orientované na RPG. Sám sebe se občas ptám - co asi tak dělají němečtí tvůrci RPG/RTS mixu Spellforce celou dobu od srpna 2006, kdy je EA koupilo a nazvalo EA Phenomic?

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Zakladatel BioWare Ray Muzyka v rozhovoru v roce 2000 řekl, že o Baldurs Gate III zatím jenom uvažovali. Následující rok se na trojce začalo v Black Isle skutečně pracovat (podtitul The Black Hound) v kompletně novém 3D enginu, který byl poté zužitkován ve Van Buren prototypu Falloutu 3, načež bylo obojí odpískáno. Naposledy se o BG3 mluvilo v roce 2004 díky výskytu v plánech Atari, kteří nakonec realizovali pouze druhý díl Neverwinter Nights.

Jelikož jde o zprávu starou teprve pár hodin, oficiálně se k ní ještě nikdo nevyjádřil a vzhledem k nejmenování žádné firmy se tak asi ani nestane. Zatímco část početné skupiny fanoušků hýří nadšením, jiní ve fórech vyjadřují klasické obavy nad možným zjednodušováním a zprzněním legendy. Za jediné současné vývojáře, kteří by dokázali na staré díly Baldurs Gate důstojně navázat, považují mnozí CD Projekt Red Studio díky referencím ze Zaklínače. Co si o tom myslíte vy?

Související články: recenze Baldur's Gate II: Shadows of Amn (10/10, 2000, dodatek o CZ platinové edici z 2003), Baldur's Gate II: Throne of Bhaal (9/10, 2001)
zdroj: RPGCodex, SoftRock, vlastní a další

jd

Nejnovější články