Hra podle Harryho Pottera jako onlinovka?
zdroj: Archiv

Hra podle Harryho Pottera jako onlinovka?

10. 5. 2002 16:35 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Jak se dalo očekávat, díky bestsellerům jako The Sims vzrostly tržby Electronic Arts ve čtvrtém kvartálu loňského roku o 53% procent, což je výrazný skok oproti předchozímu ztrátovému období, kdy finanční analytici zaznamenali ztráty - podrobnosti v této zprávě od Reuters.

zdroj: Archiv Pánům a dámám v čele představenstva této mamutí vydavatelské společnosti sídlící v RedWood City v Kalifornii dělá vrásky už jen prodělečná divize EA.com, která se specializuje na online-hry, ale má na kontě řadu přehmatů, stačí vzpomenout na zrušení Ultimy Online 2, Majestic nebo rozhodnutí o nevydání Motor City Online v Evropě.

Ztráty divize EA.com se sice v posledním čtvrtletí zmenšily, ale stále to není to pravé ořechové a proto prý Electronic Arts uvažují o vytvoření online-hry s pravidelnými měsíčními poplatky na téma Harryho Pottera. Jestli se něco takového ujme, ukáže jen čas, ale koncept takové onlinovky musí počítat se zaměřením na mladší hráčské publikum, které mnohdy nemá ani svůj přístup k internetu. Na knižní sérii Harry Potter vlastní oficiální licenci, kterou poprvé využili vloni v akční adventuře s podtitulem The Sorcerer's Stone a podle všeho se s uvedením druhého pokračování do kin setkáme i s dalším (zatím neoznámeným) dílem hry. Každopádně už dnes je jisté, že se EA.com dostatečně zahojí na The Sims Online, kterých se prý definitivně dočkáme letos na Vánoce. Předběžně se počítá s měsíčními poplatky ve výši 11-15 dolarů - jsem docela zvědav, jestli hra vyjde ve stejnou dobu na celém světě, nebo stejně jako u Motor City Online nejprve v USA a až se zpožděním na starém kontinentu.
zdroj: GameSpyDaily

jd

Nejnovější články