zavřít

Hra Knights of Honor maže DAEMON Tools

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Knights of Honor, první skutečná simulace dobývání, alespoň tak ji tedy označují její vývojáři, jak se zdá, v rámci ochrany proti kopírování (hra používá SecuROM) maže bez předchozího upozornění z pevného disku knihovnu daemon.dll náležící k rozšířenému programu DAEMON Tools, jenž se legálně používá k emulaci CD mechaniky.

Knights of Honor kromě toho údajně odmítá i jakýkoliv jiný podobný program (BlindWrite/CopyToDVD aj.), takže pokud má něco takového hráč na počítači nainstalovaného, tento titul z dílny Black Sea Studios si prostě nezahraje dřív, dokud vše "závadné" neodstraní. Tyto podivné praktiky bohužel používá čím dál více nových her, které se často nesnesou ani s běžnými aplikacemi na vypalování CD jako NERO Burning ROM nebo CloneCD.

Co k tomu dodat? Čilá diskuse na toto téma, a najdete v ní i různá možná řešení zmíněného problému, probíhá na stránkách CDfreaks.com. Paradoxní na tom je, že tyto zvláštní obstrukce vývojářů nebo vydavatelů často obtěžují jen legální uživatele s originálkou, neboť na pirátské scéně se obvykle (nelegálně) šíří už cracknutá verze hry nebo ta s upraveným instalátorem (DOOM III). Mimochodem, v ČR se Knights of Honor, jejíž anglické demo jste si mohli vyzkoušet teprve před pár dny, začne prodávat někdy příští týden.

Update 4.10. - Společnost Sunflowers se na žádost magazínu BluesNews k věci vyjádřila, a to tak, že prohlásila, že Knights of Honor žádné .dll soubory nemaže, DAEMON Tools si za to prý může samo, když je nemá při spuštění zamčené.

Update 5.10. - Na výše zmíněné vyjádření zareagovali už i tvůrci Daemon Tools. Pochopitelně tvrdí, že to, co uvedli Sunflowers, není pravda. Smazání .dll je prý prostě výsledkem jejich ochrany proti kopírování. V každém případě, mazání/přejmenovávání celých souborů je podle nich nelegální.

zdroj: CDfreaks

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.