zavřít

Hitman putuje na stříbrné plátno

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Populární zabijácká akce Hitman se má stát předlohou pro další hollywoodský trhák.

Dánská společnost IO Interactive prý v současnosti vede jednání hned s několika americkými filmovými společnostmi, o čemž informovaly finanční noviny Borsen. Není divu, že se mnohá studia zajímají o práva na Hitmana, tato hra si ostatně získala srdce statisíců hráčů a mediální bouři kolem jen umocnilo několik skandálu (petice Sikhů za stažení hry, zakázaná televizní reklama). Podle informací ScreenDaily se už začal chystat Hitman 3 pro vydání příští rok na jaře.

Prvního dílu Hitman - Codename 47 se prodalo asi 600 000 kopií a byla Britskou akademií filmových umění nominována na nejlepší počítačovou hru roku 2001. Její úspěch však ještě přebil Hitman 2: Silent Assasin, kterého se prodalo více než milion a tři čtvrtě kusů a který byl na NEJ hru roku 2002 nominován pro změnu Akademií interaktivní zábavy (The Academy of Interactive Arts and Science). Různých cen a ocenění samozřejmě obě hry získaly hned několik a proto finanční ředitel IO Interactive Morten Borum sebevedomě říká, že otázka není, zda jít s tématem Hitmana i do Hollywoodu či ne, ale pouze kdy. Vydavatelská společnost Hitmana, tedy Eidos, která práva spoluvlastní, už má s filmovými tvůrci své zkušenosti, stačí vzpomenout třeba akční Tomb Raider a Angelinou Jolie, jehož druhé pokračování by se mělo i do domácích kin dostat letos v létě.

zdroj: ComingSoon

kate

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID (PS4)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.