zavřít

Herní tipy na vánoční dárky

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Které PC hry nadělit svým nejbližším nebo si sami přát pod stromeček? Orientaci v našlapané podzimní sezoně by vám měl ulehčit tento přehled s třiceti tipy rozdělenými podle žánrů.

Autor: Xzone
Publikováno: 7.prosince 2007

Tápete v množství podzimních novinek, co byste si pro sebe vybrali, či přemýšlíte, co koupit svým blízkým pod stromeček? Pak vám přijde vhod velký přehled toho nejzajímavějšího, co se na herním poli v posledních měsících urodilo. Výčet tipů na vánoční dárky je rozdělen do částí podle herních žánrů. Všechny PC hry zde uvedené jsou nyní k dispozici skladem z internetového herního obchodu Xzone a při objednání do 19. prosince (23:59) lze na 100% zaručit dodání ještě do Vánoc. Případně je možný ještě osobní odběr v prodejnách v Praze a Brně, které budou mít otevřeno 23. prosince do 18:00 (Brno), resp. do 20:00 (Praha).

Jinak se zásilky expedují všem zákazníkům do jednoho pracovního dne jako obvykle, ale je potřeba počítat s tradičním přetíženmí pošty těsně před svátky. Všichni nakupující jsou automaticky zařazeni do soutěže o zájezd v hodnotě 30 tisíc.

KATEGORIE PODLE ŽÁNRU:

Akční hry

Call of Duty 4: Modern Warfare cena: 1399 Kč

Nový akční thriller od Infinity Ward přináší tu nejintenzivnější akční zkušenost a nejlepší filmové zpracování, jaké jste kdy viděli. Hra vybaví hráče arzenálem těch nejmodernějších a nejsilnějších soudobých zbraní a přivede jej na ta nejzrádnější žhavá pomezí naší planety, do boje proti skupině ničemných nepřátel, kteří představují celosvětovou hrozbu.
TISCALI recenze: 9/10, recenze zákazníků: 86%

Crysis cena: 1299 Kč

First-person střílečka Crysis se stejně jako Far Cry odehrává na exotickém ostrově v jižním Pacifiku (ale dočkáte se také oblastí plné mrazu a ledu), kde najednou dochází k zatmění slunce, neboť vetřelci dané místo zmrazili. Neidentifikovatelných létajících objektů si nejprve všimla Čína a Severní Korea. Zpočátku bude vaším úkolem analyzovat situaci na ostrově a zároveň se nenechat odhalit Korejci. Hra je v češtině.
TISCALI recenze
: 9/10, recenze zákazníků: 88%


Half-Life 2: The Orange Box cena: 1299 Kč

The Orange Box obsahuje: Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal a Team Fortress 2. Half-Life 2: Episode Two - Alyx a Gordon se vrací na scénu a jejich úkolem tentokrát je urazit pár kilometrů skrz lesy a podzemím ke spojencům, což zakončí velkolepá bitva. Team Fortress 2 - Je graficky vylepšenou verzí legendárního titulu, který udal směr multiplayerovým akcím. Half-Life 2: Portal - točící se kolem umísťování portálů.
TISCALI recenze Half-Life 2: Episode Two 7/10, Team Fortress 2 9/10 a Portal 9/10, recenze zákazníků: 95%

Kane and Lynch: Dead Men cena: 899 Kč

Tvůrci série Hitman z IO Interactive vytvořili third person akční střílečku, kde se potkáte s pošahaným žoldákem a léčený psychopatem. Přes vzájemné antipatie jsou tito dva hlavní hrdinové svedeni na společnou cestu. Hráči postupně rozplétají složité osudy hlavních hrdinů, kteří dobro a zlo rozlišují brutálnějším způsobem, než si většina lidí dokáže vůbec představit. Hitman Anthology jako dárek zdárma + dodatečná čeština.
TISCALI recenze: 7-/10, recenze zákazníků: 88%

TimeShift cena: 899 Kč

Hra nabízí nově pojatou technologii ovládání času, která umožní zastavit, zpomalit či obrátit tok času. Disponuje jak módem pro jednoho hráče, tak multiplayerem. Hlavním hrdinou dějové linie je fyzik, který se stane nejnovějším členem týmu pracujícího na tajném výzkumném programu pro cestování časem. Až v průběhu hry se dozvídáme, že by hlavní hrdina nemusel být tím, za koho se vydává... Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 8-/10, recenze zákazníků: 71%

BioShock cena: 899 Kč

Skupina elitních a bohatých vědců, společně s předními umělci, filozofy či sportovci světa, se rozhodne vybudovat tajné podmořské město Rapture, aby tam mohli v klidu žít a bádat. Revolučním objevem původem z vodních kreatur se stane tzv. ADAM, zázračný všelék na jakékoli nemoci a ideální nástroj k sebezdokonalení mentálních i fyzických vlastností, který zastíní peníze či jídlo. Ale jak už to tak bývá, vymkne se jim z rukou... Hra je s češtinou na CD.
TISCALI recenze: 9/10, recenze zákazníků: 92%

Enemy Territory: Quake Wars cena: 1299 Kč

Stroggové si prostě nedají pokoj. Už ani nevíme, kolikrát jsme jim vyprášili ty jejich slizké emzácké kožichy, ale i přesto mají tendenci neustále otravovat. Abychom byli přesní, tahle invaze na matičku Zemi začne až v roce 2060, tedy někdy v době, kdy se odehrával Quake 2. Na jediný smyslnější odpor se zmůže pouze GDF (Global Defense Force), které představuje nejmocnější složku lidské armády. Inu, bude to řežba. Dokonce větší, než kdykoliv předtím.
TISCALI recenze: 7/10

Medal of Honor: Airborne cena: 1299 Kč

Pokračování úspěšné série first-person stříleček z druhé světové války, se kterou se setkáváme už od roku 1999. V Medal of Honor: Aiborne se stanete členem Boyd Travers, 82. výsadkové divize Spojenců, která plní různorodé úkoly ve válkou zmítané Evropě, začínající na Sicílii a končící triumfem v Německu. Za největší novinku se vyzdvihuje fakt, že každá mise začne plně ovladatelným a působivým seskokem s padákem za nepřátelské linie. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 7/10, recenze zákazníků: 85%


Strategické hry

Civilization IV Complete cena: 899 Kč

COMPLETE edice obsahuje základní hru Civilization IV a oba datadisky Warlords a Beyond the Sword + bonusové předměty ve hře. Civilization IV vám nabídne nejen novou 3D grafiku, ale také spoustu novinek jak v singleplayeru, tak i multiplayeru. Civilization IV slibuje více civilizací, jednotek a různých vylepšení pro povznesení vaší říše. Hratelnost je usměrněna tak, že je rychlejší a podmanivější.
TISCALI recenze: 79%

Company of Heroes: Opposing Fronts cena: 899 Kč

Nástupce real-timové strategie roku 2006. Company of Heroes: Opposing Fronts přináší dvě nové kampaně - za britskou 2. armádu, která bude osvobozovat francouzské město Caen, a za německou tankovou divizi Panzer Elite, která bude čelit útoku ze vzduchu ve válečné operaci Market Garden. Mezi jiné novinky se zařadí dynamický systém počasí, zdokonalená fyzika a o něco chytřejší inteligence vojáků či vozidel. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 98%

Settlers VI: Rise of an Empire cena: 899 Kč

Fanouškové série jistě ocení návrat k původní nezaměnitelné atmosféře prvních čtyř dílů. Těšit se přitom můžete na ponoření se do krásně animovaného středověkého světa, tentokrát ještě v živějším a realističtějším provedení. Obyvatelé vaší říše - nově se zde objeví i ženy - spolu budou komunikovat naprosto přirozeně, budou mít specifické potřeby a také vlastní denní rozvrh, v jehož rámci vystřídají celou řadu různých aktivit. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 77%


World in Conflict cena: 899 Kč

Tvůrci hry se rozhodli pro období 80. let 20. století, byť onu dobu mírně poupravili. Dvě tehdejší supervelmoce, USA a SSSR, tehdy disponovaly nejvychytanější vojenskou technikou kdy stvořenou, a tak tvůrci zařídili, aby se pustily do křížku. Příběh World in Conflict je, v porovnání třeba s Red Alert 2, mnohem realističtější a uskutečnitelnější. Ke každé hře World in Conflict dostane zákazník navíc zdarma Conflict: Global Storm. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 9/10, recenze zákazníků: 92%

Medieval II: Total War Kingdoms cena: 559 Kč

Datadisk ke strategické hře Medieval II: Total War. Přibyly čtyři úplně nové kampaně, jejichž součástí je také možnost prozkoumat plně Nový svět. V americké kampani budete moci jít ve stopách Hernána Cortése, objevovat a dobývat Ameriku za podpory Španělska, odhalovat tajemství a bohatství nového kontinentu, pokoušet se ovládnout Aztéky či domorodé kmeny. Tři další kampaně představují detailnější pohled na události uvnitř Velké Británie. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 89%Závodní hry

Colin McRae: DIRT cena: 899 Kč

Další hra série Colin McRae, tentokrát offroad obsahuje celou řadu tzv. point-to-point závodů, stejně jako off-road událostí na trasách v různých koutech našeho světa. Např. legendární trať Pike's Peak International a všech jejích víc jak 150 závodů skrz pohoří Rocky Mountains. Dále se můžete těšit na surfování po písečných dunách ve vozech dakarového typu a se čtyřkolkami, Rallye Cross či tzv. Hill Climb s těžkotonážními vozítky o síle 850 koní. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 79%

Need for Speed: ProStreet cena: 1299 Kč

Jedenácté Need for Speed je mnohem realističtější než předchůdci a volitelně jde vypnout pomocné systémy typu ABS. Automobily opravdu mají rozsáhlejší model poškození, avšak úvodní tři stupně poškození nijak nepocítíte při řízení. Za zničení specifických částí vozu obdržíte medaile, podobně jako ve FlatOutu. Zajezdíte si v licencovaných modelech od 28 automobilek (Audi, Mazda, vrátí se Honda), pokrývající období od 60. let do současnosti. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 60%

Sega Rally cena: 899 Kč

Sega Rally – konečně arkáda s hloubkou simulace! Na hráče čeká závodění nárazník na nárazník v osmi prostředích z různých exotických koutů světa. Prostředím bude přizpůsobena i kvalita tratě, která se bude měnit i po odjetých kolech (zvláště v blátivých terénech), takže žádná dvě kola nebudou stejná. SEGA Racing studio zapracovalo na realistickém ztvárnění pohybu aut po nerovném terénu a i modelace poškození. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 8/10

FlatOut 1+2 GOLD cena: 299 Kč

Komplet prvního i druhého dílu za cenu jedné hry. Druhý díl úspěšné závodní hry s názvem FlatOut a slibuje ještě více chaosu a divokosti. Opět nebude chybět prezentace technologie Rag Doll. Paňáci létající z vozů skrz přední sklo vám bezpochyby uvízli v paměti dostatečně. FlatOut 2 vám v tomto ohledu poskytne prý lepší skórovací systém a dočkáte se i rozšířeného Rag Doll Championshipu. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 92%, recenze zákazníků: 93%


MotoGP 07 cena: 899 Kč

Nový ročník téhle motocyklové série, které se celkově prodalo 1,5 milionu kusů, pochopitelně přináší realitě odpovídající data jezdců a stájí z aktuální sezony. Vizuálně největší novinkou MotoGP 07 se asi stanou konečně interaktivní davy diváků na krajích silnice, kteří budou mávat na kameru, bleskat s foťáky, fandit. Po vzoru skutečného šampionátu přibude mezi okruhy italské Misano a z motorek zase nový typ s obsahem 800cc. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 7/10, recenze zákazníků: 74%


RPG hry

Zaklínač cena: 899 Kč

Zaklínač v sobě snoubí divácky a vizuálně úchvatnou akci s detailně propracovaným a spletitým příběhem. Hráč se vžije do kůže zaklínače, bojovníka, který se již od dětství cvičil v bojových uměních, prošel mnohými zkouškami a mutacemi a jenž si na živobytí vydělává zabíjením nestvůr. Je členem prastarého bratrstva, které vzniklo před dávnými časy, aby chránilo lid před vlkodlaky, nemrtvými a dalšími zrůdami. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 91%


Hellgate: London cena: 1299 Kč

Diablo zasazené do moderního 3D světa a hratelné v pohledu z vlastních očí. To už samo o sobě zní docela lákavě, nemyslíte? V době, ve které se odehrává děj Hellgate, je svět pod nadvládou temných sil a zbytky lidské rasy v něm jen pokoutně přežívají. Od klíčové bitvy démonů s lidmi uběhlo už pět let a jen letmý pohled na obrázky kolem vám plně postačí k tomu, abyste zjistili, kdo vyhrál. Zlo snažící se přizpůsobit si Zemi si za své sídlo vybralo Londýn. V češtině.
TISCALI recenze: 7/10, recenze zákazníků: 83%

Tabula Rasa cena: 1099 Kč

Zažijte nepřekonatelnou fantasy science fiction z nedaleké budoucnosti, kterou stvořil průkopník herního průmyslu Richard Garriott. Přímo v nebi máte vlastní domov, kde hra začíná a který si můžete po libosti upravovat. Díky zcela unikátnímu systému postupování můžete kdykoliv změnit povolání své postavy, aniž byste přišli o předměty, majetek nebo domov. Online hra, vyžaduje připojení k internetu.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 80%

Gothic 3 nová cena: 299 Kč

Hráli-li jste předchozí díly této již kultovní fantasy RPG série, podařilo se vám bezpochyby zachránit svůj ostrov před silami zla. Tentokrát zamíříte na pevninu, kde se lidstvo momentálně potýká s invazí orků a jejich zotročujícími praktikami. Na severu i na jihu je ještě pár svobodných osad a v lesích se skrývají rebelové. Ti všichni vám mohou pomoci zemi osvobodit, tedy pokud nemáte v úmyslu se přidat na stranu orků. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 84%, recenze zákazníků: 83%

Guild Wars: Eye of the North cena: 899 Kč

Do země Tyria se vrátili hrdinové, aby zvítězili nad silami zla. Abaddon padl, Shiro byl odhalen a titáni byli zahnáni zpět do zemí démonů. Teď však krajinu ničí rozsáhlá zemětřesení, v zemi náhle zejí obrovské propasti a z temných hlubin povstává nová hrozba. Datadisk se bude odehrávat v dungeonech a jeskyních země Tyria, přičemž příběh bude rozdělen do tří dějství. Online hra, vyžaduje připojení k internetu.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 79%


Sportovní hry

FIFA 08 cena: 1299 Kč

Hra je opět s českým komentářem, který namluvili Jaromír Bosák a Petr Svěcený. Mezi novinky FIFA 08 budou patřit mnohem nebezpečnější střely z dálky, kdy ani tentokrát nebude míč svázán s animacemi. Těch bude nesrovnatelně více a mají být plynule prolnuty do sebe díky stejné technologii jako v Madden NFL 08, přičemž FIFA 08 poběží v 60 snímcích za vteřinu.Těch standardních lig ve hře najdete 30, tedy o čtyři více než vloni, s patnácti tisíci fotbalisty.
Recenze zákazníků: 75%

Football Manager 2008 cena: 899 Kč

Váš tým budete moci provést stanardními zápasy, ligami, evropskými šampionáty i mezinárodními turnaji, přičemž ve hře se objeví přes 5000 týmů z dohromady padesáti zemí. Překopána bude správa financí, která má více reflektovat současnou situaci ve fotbale. Zjistíte denní zisk ze vstupenek i ze sezónních lístků a v novém hávu také sponzorské dary, bonusy za výhry, možnost přesunovat peníze z přestupů do běžného rozpočtu atd. Hra je v češtině.
Recenze zákazníků: 89%

Pro Evolution Soccer 2008 cena: 1099 Kč

Veleoblíbená série her Pro Evolution Soccer je vyhlášena plynulou realistickou hratelností. Toto pokračování PRO EVOLTUION SOCCER 2008 navíc využívá implementaci systému Teamvision, což umožňuje její obohacení o další důležité funkce. Důmyslně naprogramovaná umělá inteligence Teamvision, jež byla vytvořena speciálně pro hry od firmy Konami, je schopna učit se a přizpůsobovat podle stylu hry jednotlivých hráčů.
TISCALI recenze: 8/10, recenze zákazníků: 91%


Adventury

Zatracenci (Reprobates) cena: 799 Kč

Nová temná adventura od tvůrců horroru Posel smrti a dobrodružné adventury NIBIRU. Adam Raichl, 23 letý technik nasedá v poněkud povznesené náladě do auta. Čeká ho sice pravděpodobně nudná pracovní záležitost, ale o to více se těší na pokračování večera již v daleko příjemnější společnosti. Jenže zleva se řítí cisterna. Adam v němém úžasu zvedá ruce. Všude kolem něho je najednou bílé světlo. Hra je kompletně v češtině.


Paradise cena: 399 Kč

Adventura od Benoita Sokala, tvůrce série Syberia. Když se řekne ráj na zemi, většině z nás se nejspíš vybaví civilizací nedotčená krajina, plná bujné vegetace a množství různých živočichů, kteří zde žijí v dokonalé rovnováze. Pro pana Sokala je už od dětství představa ráje spojená s Afrikou, především s Kongem. Není tedy divu, že nás hra zavede právě na tento kontinent, byť do fiktivní země jménem Maurania. V češtině.
TISCALI recenze: 66%, recenze zákazníků: 75%

Runaway 2 cena: 699 Kč

Jak už se tak někdy některým lidem stává, zprvu pěkná dovolená se však záhy promění v nové dobrodružství s řadou nebezpečných situací. Příběh bude stejně jako v předchozí hře rozdělen do kapitol, přičemž ta první začne havárií letadla. Čeká vás prodírání se neproniknutelnými lesy, putování po zasněžených vrcholcích hor, procházka po prosluněných plážích anebo setkání s dávno zapomenutými civilizacemi. Hra je v češtině.
TISCALI recenze: 80%


Dětské hry

Série her Barbie cena: 499 Kč

Barbie je nejoblíbenější a nejznámější brand panenek v České a Slovenské republice. Hry jsou určené pro holčičky ve věku 3 – 10 let ponořit do úžasného dobrodružství společně s Barbie a jejími přáteli. Každá hra obsahuje jiný příběh, odehrává se v jiném prostředí a obsahuje různé úkoly, v nichž si děti procvičí kreativitu, rychlost reakce, logické myšlení a tak podobně. To vše v bezpečném prostředí bez brutality a násilí. Hry jsou v češtině.

Série her Casper cena: 299 Kč

Čtyři díly výukových programů pro děti a to na motivu posledního filmu s Casperem. Hry jsou kompletně v češtině, včetně velmi zdařilého dabingu. Připojte se k přátelskému duchovi Casperovi při fascinujícím záhadném dobrodružství u zábavných logických her. Vhodné pro děti ve věku 3 až 6 let. Hry jsou v češtině.


Série her Walt Disney cena: 199 - 699 Kč

Walt Disney je edice dětských her, v nichž se děti opět setkávají se svými známými a oblíbenými filmovými hrdiny a mohou s nimi prožít další dobrodružství prostřednictvím počítačové hry. Disney kolekce je v současnosti nejrozšířenější řada dětských titulů. Neváhejte a vydejte se na dobrodružné cesty v doprovodu známých Disney hrdinů a prožijte ty nejkrásnější příběhy Walta Disneyho, které nikdy nezestárnou! Všechny hry jsou v češtině

Série her Harry Potter cena od 449 Kč

V poslední hře série Harry Potter a Fénixův řád se Harry vrací pátým rokem do školy v Bradavicích a zjišťuje, že většině kouzelnického společenství zůstala utajena pravda o jeho nedávném střetu se zlým lordem Voldemortem. Kvůli obavě, že ctihodný bradavický ředitel Albus Brumbál lže o Voldemorově návratu, aby oslabil jeho vliv a získal jeho místo, jmenuje ministr kouzel Kornelius Popletal novou učitelku obrany proti temné magii, aby dohlížela na Brumbála a bradavické studenty. V češtině.

Xzone
 

 
 

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.