zavřít

Herní konzole prý do roku 2020 vymřou

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Šéf portálu s casual hrami tvrdí, že akcionáři přestanou tolerovat riskantní miliardové investice do dalšího proprietárního hardwaru.

Šéf úspěšného online prodejního kanálu a portálu o casual hrách WildTangent, Alex St. John, na herní konferenci Casual Connect v Seattlu přišel s hodně zajímavým prohlášením. Dle jeho mínění herní konzole v roce 2020 "vymřou". Myslí si, že současná generace s PS3, X360 a Wii je posledním úspěchem těchto herních systémů. St. John konzolový byznys definuje jako velice "křehký" z pohledu výrobců samotných konzolí, s čímž lze beze zbytku souhlasit (Sega by jistě mohla dlouho vyprávět). Investoři a akcionáři dle jeho názoru už nebudou dále tolerovat riskantní miliardové investice do výroby dalšího proprietárního hardwaru. St. John navíc neuznává myšlenku jakéhosi centrálního multimediálního obýváku a z jeho pohledu nemá separované (privátní) hraní na konzolích budoucnost. Např. děti se stále se rozšiřujícím počtem laptopů ve školách jistě na těchto budou chtít hrát hry, což je jeden z momentů, který současnou vůdčí pozici konzolí pomůže rozbít.

O současné dominanci Nintenda v případě konzole Wii šéf WildTangentu tvrdí, že jde pouze o dočasný úspěch díky odlišné koncepci ovladačů a ovládání. Uvedené přirovnává k herním automatům, které dokázaly svého času konkurovat právě díky speciálním periferiím (doplnil bych snad ještě i díky výrazně odlišnému hernímu prožitku a lepší grafice). Ale nic z toho už dnes neplatí. A stejně jako automaty i konzole čeká neodvratný konec jejich éry, hraní se prý dle něj přesune na PC také z důvodu, že vývojáři tady budou moci prodávat své produkty přímo - online, bez hledání vydavatele, potažmo zdlouhavou distribuci skrze klasické kamenné obchodní řetězce, čímž se usnadní celý proces.

Online je koneckonců také důvod mluvící pro PC, resp. otevřených platforem jako jsou výše zmiňované laptopy, kde můžete hrát u sebe doma stejně jako u známých. Problém za sebe nicméně stále vidím v pirátství, v nejednotném hardwaru a v neposledku ve skutečnosti, že PC trh je příliš velký a tudíž lehce nepřehledný. Je to celé na trochu delší diskusi, ale co si o jeho slovech myslíte vy?

zdroj: Seattle Post-Intelligence

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.