Gothic II datadisk a info o (ne)vydání v ČR
zdroj: tisková zpráva

Gothic II datadisk a info o (ne)vydání v ČR

2. 7. 2003 21:21 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

O tom, že se čerstvě vydané RPGčko Gothic II (82%) od Piranha Bytes zřejmě dočká i nějakého toho datadisku, víme již delší dobu.

Naši spolupracovníci z GameSurfu dnes uveřejnili zprávu o názvu expansion packu, který alespoň v němčině bude znít Gothic II: Die Nacht des Raben (Noc havranů). Nové lokace vás zavedou především do obrovských bažin, obklopených menšími lesíky, travnatými rovinami, pohořím i mořskými útesy a plážemi. Celkově by se velikost těchto lokací měla přiblížit zhruba jedné pětině světa Gothic II. Novinkou bude i přítomnost pirátského doupěte a hlavní "základny" lupičů. Klasicky se dočkáme přírůstků ve zbraních, přibudou též nová monstra a pár kouzel. Anglická verze datadisku zatím nebyla oficiálně oznámena, takže s ní v dohledné době zatím nepočítejte.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Pokud stále marně hledáte nějaké informace o tom, kdy a jak se Gothic II objeví i u nás, nejste sami. Práva na distribuci v Čechách, podobně jako u všech ostatních titulů od JoWoodu, totiž vlastní společnost Dynamic Systems. Ta se ale v současnosti údajně dostala do finančních problémů, a proto není vůbec jisté, zda někdy bude Gothic II v ČR prodávat. Jak se nám podařilo zjistit, žádný jiný velký vydavatel nemá tuto hru ve svém plánu na letošní rok a dnes již neaktivní Dynamic Systems zřejmě ani nehodlají (nebo nemohou?) s právy nijak obchodovat. Podobná situace nastala též u FPS od slovenského Cauldronu - Chaser (83%). Hru ve světě rovněž vydává JoWood a tudíž by se u nás měla za normální situace objevit pod hlavičkou Dynamiců, ale to je nyní asi nereálné. Zda se tak někdy skutečně stane, zatím nevíme. Na Slovensku má podle neoficiálních informací Chasera vydat tamní distributor Kon Tiki s lokalizovanými titulky, takže nějaká šance na jeho (legální) získání je třeba při dovolené v Tatrách :)

Každopádně je nepřítomnosti obou her na domácím trhu docela škoda, jelikož své příznivce by si jistě našly. Problém s tituly od JoWoodu by bylo vhodné vyřešit i kvůli výhledu do budoucna, neboť má ve svém portfoliu nadějné projekty jako třeba RTS Spellforce nebo Transport Giant.

zdroj: vlastní zpráva, Tiscali.de

kate

Nejnovější články