GDS 2019 do Prahy přiveze tvůrce Superhot nebo Frostpunku
zdroj: tisková zpráva

GDS 2019 do Prahy přiveze tvůrce Superhot nebo Frostpunku

25. 11. 2019 10:28 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Tento pátek a sobotu se uskuteční 17. ročník největší české herní konference GDS. Stejně jako několik předchozích ročníků se letošní Game Developers Session koná v Národním domě na Vinohradech, kde můžete navštívit více než 35 přednášek o vývoji, designu, byznysu i herním vzdělávání. Těšit se můžete na zástupce největších tuzemských studií (Bohemia Interactive, Warhorse Studios, Amanita Design) i zahraniční hosty. Pro čtenáře Games.cz navíc nabízíme 20% slevu na nákup vstupenky.

GDS 2019 nabízí dva dny nabité přednáškami a tematickými panely. Letošní ročník se i díky světovému úspěchu Beat Saberu hodně zaměřuje na virtuální realitu, kromě týmu Beat Games přijede třeba tvůrce VR hitovky Space Pirate Trainer nebo akčního Superhot, jehož variace ve virtuální realitě běží v předběžném přístupu.

Virtuální realita ale nebude zdaleka jediným probíraným tématem. Stejně jako loni dorazí zástupce polských 11 bit studios, tvůrců strategie Frostpunk, aby pohovořil o volbě správné PR komunikace pro herní studio. Dan Vávra tentokrát nebude mluvit o Kingdom Come, ale o tom, co by se mělo změnit v českém školství, aby vychovávalo schopné herní vývojáře. Martin Frývaldský z Warhorse zase probere rizika zpožďujícího se vývoje.

Dvojice grafiků z Wube Software se bude věnovat uměleckým aspektům Factoria, Michal Berlinger z Amanity zase proleze zákoutí vývoje nedávno vydaných Pilgrims. Dozvědět se můžete i něco ze zákulisí vývoje her od Bohemia Interactive nebo SCS Software. Nepostradatelnou součástí konference je nejen pro začínající vývojáře samozřejmě i možnost networkingu, a to jak během dne, tak i na dvou večírcích, z nichž ten páteční se koná přímo v opulentních prostorách Národního domu.

Aspirující vývojáři, kteří chtějí prezentovat svůj projekt, mají možnost v rámci Indie Game Expa. Kromě příležitosti ukázat svou hru návštěvníkům GDS se tím zařadí také do soutěže Indie Expo Award – tři nejlepší týmy budou svůj projekt moct předvést i v rámci londýnského Casual Connect na jaře příštího roku.

Standardní vstupenka přijde na 2 600 Kč, zvýhodněný vstup pro studenty na 2 000 Kč. Pro vás, věrné čtenáře Games.cz, jsme si ve spolupráci s pořadateli připravili speciální akci. Po zadání kódu GDS-GAMECZ-FIGHT-CLUB na vás čeká sleva 20 %. Klasický lístek vás tedy vyjde na 2 080 korun, ten studentský na 1 600 korun. V ceně je kromě 2 konferenčních dnů s více než 40 přednáškami také vstup na 2 večírky a drobné občerstvení během dne.

Nejnovější články