GameStar 83 s TOCA Race Driver 3 a Godfatherem
zdroj: Tisková zpráva

GameStar 83 s TOCA Race Driver 3 a Godfatherem

16. 3. 2006 17:17 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Zítra, tedy v pátek 17.

news zdroj: Tisková zpráva března, se na pulty trafik přiřítí dubnový GameStar s pořadovým číslem 83. Tak jako obvykle, najdete v něm recenze většiny titulů vydaných v uplynulém měsíci - od poloviny únory po začátek března - tedy poměrně silné kombo skládající se z Bitvy o Středozem 2 (ukázka), Star Wars: Empire at War, podnikavého datadisku pro Sims 2, Crashday, Marc Ecko Getting Up, Tycoon City NY či závodů TOCA Race Driver 3 (viz citace níže), které by se u nás mimochodem měly objevit koncem dubna v češtině (CD Projekt), na níž čekáme s naším článkem. Bonusem je zhodnocení print-review verze brzkého Godfathera, což kompenzuje nestihnutí posledního Tony Hawka.

    Počítačovým soupeřům jejich AI nevtiskla do genetického kódu moc ohleduplnosti, a tak jdou za svým bez ohledu na cokoliv a skřípějící plechy jim znějí jako rajská hudba. Bezohledně se před vás nacpou při výjezdu ze zatáčky, neváhají odstrčit každého, kdo se odvážil zkřížit jim ideální stopu. Na druhou stranu jsou stiženi občasnými výpadky, kdy není problém šikovně předjet hned celý balík aut. Což se vše mimochodem odehrává na přibližně osmdesáti dráhách a závodních okruzích, odpovídajících více či méně reálným vzorům, jako jsou Brands Hatch, Silvestone nebo Laguna Seca. Skutečný počet je pravda trochu menší, protože na mnoha místech se podle typů závodů používají různě zkrácené či prodloužené varianty. Nemilosrdné souboje mezi vozidly libovolné kategorie se logicky neobejdou bez karambolů.

    Modelování destrukcí nebylo zrovna položkou, ve které by ToCA 2 nějak zvlášť excelovala, nová verze programu to měla napravit. K posunu opravdu došlo, na skutečnou špičku to ale pořád ještě nestačí. Běžného hráče asi nejvíc zamrzí, že vizuální orgie z poničení stroje nenáviděného protivníka nejsou z největších. Vidíte sice mnohem víc létajících úlomků, uražených přítlačných křídel nebo u formulových vozů rovnou přijdete o kolo i se závěsem, všechno je to ale pořád hodně jednoduché a ne vždy věrohodně vypadající. Daleko víc se každá havárie podepíše na jízdních vlastnostech auta. Řazení se zasekává, řízení táhne na jednu stranu, poškozené závěsy brzo zničí pneumatiku. O důvod víc nechovat se na závodní dráze jako blázen... [více v recenzi v GameStaru 83]
Sekci preview v GS83 ovládlo trio strategií Spellforce II (+ rozhovor), Medieval Total War 2 a Rise of Legends. Rubrika hardware se zaměřila na test herních myší, progamingových podložek a 30 procesorů. V tématu Virtuální kapitalismus se zase vzděláte o tom, jak funguje ekonomika v MMORPG a jak si lze jejich hraním vydělat reálné peníze. Samozřejmě nemůže chybět ani přiložené DVD, z nějž se zaposloucháte do 20 MP3 skladeb pražské punkrockové skupiny Jaksi Taksi (singl Ruce spojený).
zdroj: PR

jd

Nejnovější články