zavřít

Gambling ve hrách útočí na děti !?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O poměrně velkou publicitu se zasloužil nový způsob loterie, který začala provozovat Connecticut Lottery Corporation.

Pokud si totiž zakoupíte balíček čtyřech stíracích losů za $15, dostanete zdarma i CD s hrou Treasure Tower. To samo o sobě by asi nebylo příliš zajímavé, osobně si pamatuji, jak mi nedávno k lístkům do kina vnutili i staré CD GAME4U s Chatou Kocoura Leopolda :) Treasure Tower však skrývá něco malinko jiného. Jde o hru, v jejímž závěru vás nemusí čekat jen opojný pocit z úspěšného dokončení, nýbrž i $ 25 000. Tedy, pokud budete tím jediným šťastným z 260 000 účastníků. Že jde tedy o gambling by asi nikoho nepohoršovalo, svým stylem je však hra prý evidentně zaměřena na děti. A to už problémem je. Protože nemáme žádné obrázky, které by nám Treasure Tower mohly přiblížit, musíme si vystačit s obyčejným popisem. Hlavním hrdinou se stává jakási kreslená postavička, se kterou se dostáváte do exotických lokací Středního východu. Hra začíná ve starodávném Babylonu a vaší postavu vede skrz paláce a tajemné chodby, ve kterých musíte hledat i tajné dveře s peněžními bonusy.
Diane Patterson z Connecticut Lottery říká, že firma si je vědoma své odpovědnosti a že proti zneužití dětmi obsahuje CD i řadu ochran a rodičovských zámků, podobně jako třeba Internet Explorer. Navíc je prý hra pro děti neatraktivní, protože je pomalá, nenásilná a hlavní hrdina je obyčejný cestovatel, ne žádný nabušenec. O internetovém gamblingu se prý nedá mluvit už vůbec, Treasure Tower internet totiž jednoduše nevyužívá :) I tak si už titul stačil získat řadu odpůrců, kterým se nelíbí, že hra v cartoon stylu, kterou si může doma nainstalovat každý, "láká" na velké výhry. Důležitou informací je též fakt, že pokud chtějí majitelé tohoto CD ve hře po nějaké době pokračovat, musí dokoupit další "losy", jejichž čísla herní dobu prodlouží o 20 minut. Příslušné orgány nyní celou věc prošetřují. A klasická perlička na závěr? Původně měla být Treasure Tower venku již dávno, ale podle mluvčího loterie Ricka Redmana si společnost uvědomila, že téma "věže" ve spojení s arabským světem ve hře by se lidem v USA nemuselo příliš líbit. Jak to tak vypadá, mnohým se hra nelíbí ani teď.

zdroj: CTNow

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.